ЄС звинуватив 13 банків у змові при торгівлі деривативами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС звинуватив 13 банків у змові при торгівлі деривативами

Фондовий ринок
463
Єврокомісія запідозрила 13 найбільших інвестиційних банків Європи, включаючи Barclays, Deutsche Bank, а також підрозділ Goldman Sachs, у змові при торгівлі деривативами. Попереднє розслідування показало, що банки проводили операції в обхід бірж, побоюючись, що останні знизять їх доходи, діючи як посередники.
Мова йде в основному про торгівлю кредитними дефолтними свопами (CDS), які виступають у якості страхового інструменту на випадок банкрутства держави або компанії. Операції проводилися в період з 2006 по 2009 рік, на який припала глобальна фінансова криза.
Комісар ЄС з конкуренції Хоакін Альмунія заявив, що у банків є час для відповіді на звинувачення, але якщо підозри підтвердяться, фінансовим організаціям доведеться заплатити суттєві штрафи. Розмір штрафів він не уточнив, заявивши проте, що розмір ринку CDS в Європі становить близько 10 трильйонів євро.
Комісар додав, що крах банку Lehman Brothers в 2008 році показав, наскільки торгівля деривативами може дестабілізувати всю фінансову систему.
Розслідування діяльності банків почалося у 2011 році і було засноване на заявах, що німецька біржа Deutsche Boerse була виключена із системи торгівлі похідними інструментами зусиллями банків. Біржа звернулася до Міжнародної асоціації свопів і деривативів за отриманням необхідних ліцензій, але банкіри порадили біржовикам цього не робити.
Глобальну кризу 2008-2009 років багато хто пов’язує з торгівлею похідними інструментами, яка розрослася в сотні разів. Обсяг цієї торгівлі досягав сотні трильйонів доларів, причому багато учасників ринку звинувачувалися в тому, що самі до кінця не розуміють суть продуктів, які вони продають.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас