Moody's розцінює обмін частини держоблігацій Кіпру як дефолт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's розцінює обмін частини держоблігацій Кіпру як дефолт

Казна та Політика
393
Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service вважає, що Кіпр не виконав своїх зобов’язань перед власниками частини держоблігацій внутрішньої позики, здійснивши їх обмін на цінні папери з більш тривалими термінами погашення. Про це йдеться в опублікованому в понеділок прес-релізі агентства. Moody’s зберігає рейтинг Кіпру на неінвестиційному або “сміттєву” рівні “Саа3” з негативним прогнозом, оскільки агентство не використовує у своїй класифікації “дефолт” або “вибірковий дефолт”.
У прес-релізі наголошується, що агентство проведе оцінку наслідків здійсненого обміну цінних паперів на стійкість в цілому держборгу країни, тобто її здатності виконувати свої зобов’язання перед кредиторами. При цьому враховуватиметься також можливість дотримання владою Кіпру умов стабілізаційної програми, погодженої в березні з “трійкою” міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд). Ця програма передбачає виділення Кіпру кредитної допомоги у розмірі 10 млрд євро в обмін на глибоку реструктуризацію банківського сектора і проведення жорстких заходів економії, у зв’язку з чим в країні поглиблюється рецесія, безробіття уже перевищило 16 проц, а власники банківських депозитів виводять свої кошти за кордон.
Moody’s виступило з такою заявою після того, як в п’ятницю агентство Fitch Ratings повідомило про тимчасове зниження довгострокового рейтингу Кіпру в національній валюті до рівня “обмежений дефолт”, а потім і Standard & Poor’s оголосило про тимчасове зниження довгострокового і короткострокового суверенного рейтингу Кіпру до рівня “вибірковий дефолт”. На думку рейтингових агентств, обмін облігацій на цінні папери з більш тривалими термінами погашення при збереженні колишніх процентних ставок істотно погіршує умови для їх власників.
Однак рішення уряду Кіпру пролонгувати держоблігації внутрішньої позики на загальну суму в 1 млрд євро, термін погашення яких припадає на період дії узгодженої з “трійкою” стабілізаційної програми (2013 – перший квартал 2016), за заявою влади країни, має на меті вирішити проблему ліквідності і дати можливість виконувати свої фінансові зобов’язання у важкий для республіки період. Міжнародні кредитори Кіпру в особі ЄС і МВФ привітали рішення влади провести обмін облігацій. У спільній заяві вони підкреслили, що “після завершення цієї транзакції будуть виконані прийняті кіпрською владою на себе зобов’язання з рефінансування в цілях підтримки стабілізаційної програми”.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас