396
Moody's розцінює обмін частини держоблігацій Кіпру як дефолт
— Казна та Політика
Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service вважає, що Кіпр не виконав своїх зобов’язань перед власниками частини держоблігацій внутрішньої позики, здійснивши їх обмін на цінні папери з більш тривалими термінами погашення. Про це йдеться в опублікованому в понеділок прес-релізі агентства. Moody’s зберігає рейтинг Кіпру на неінвестиційному або “сміттєву” рівні “Саа3” з негативним прогнозом, оскільки агентство не використовує у своїй класифікації “дефолт” або “вибірковий дефолт”.
У прес-релізі наголошується, що агентство проведе оцінку наслідків здійсненого обміну цінних паперів на стійкість в цілому держборгу країни, тобто її здатності виконувати свої зобов’язання перед кредиторами. При цьому враховуватиметься також можливість дотримання владою Кіпру умов стабілізаційної програми, погодженої в березні з “трійкою” міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд). Ця програма передбачає виділення Кіпру кредитної допомоги у розмірі 10 млрд євро в обмін на глибоку реструктуризацію банківського сектора і проведення жорстких заходів економії, у зв’язку з чим в країні поглиблюється рецесія, безробіття уже перевищило 16 проц, а власники банківських депозитів виводять свої кошти за кордон.
Moody’s виступило з такою заявою після того, як в п’ятницю агентство Fitch Ratings повідомило про тимчасове зниження довгострокового рейтингу Кіпру в національній валюті до рівня “обмежений дефолт”, а потім і Standard & Poor’s оголосило про тимчасове зниження довгострокового і короткострокового суверенного рейтингу Кіпру до рівня “вибірковий дефолт”. На думку рейтингових агентств, обмін облігацій на цінні папери з більш тривалими термінами погашення при збереженні колишніх процентних ставок істотно погіршує умови для їх власників.
Однак рішення уряду Кіпру пролонгувати держоблігації внутрішньої позики на загальну суму в 1 млрд євро, термін погашення яких припадає на період дії узгодженої з “трійкою” стабілізаційної програми (2013 – перший квартал 2016), за заявою влади країни, має на меті вирішити проблему ліквідності і дати можливість виконувати свої фінансові зобов’язання у важкий для республіки період. Міжнародні кредитори Кіпру в особі ЄС і МВФ привітали рішення влади провести обмін облігацій. У спільній заяві вони підкреслили, що “після завершення цієї транзакції будуть виконані прийняті кіпрською владою на себе зобов’язання з рефінансування в цілях підтримки стабілізаційної програми”.
За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Поділитися новиною