Німеччина відкриває двері фахівцям з профосвітою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Німеччина відкриває двері фахівцям з профосвітою

Світ
4228
У боротьбі з нестачею кадрів Німеччина продовжує спрощувати процедуру працевлаштування для іноземців. 1 липня в силу вступила нова постанова для фахівців з країн, що не входять в ЄС.
1 липня 2013 починають діяти зміни в законодавстві, що полегшують працевлаштування в Німеччині фахівців з середньою професійною освітою з країн, що не входять в ЄС. Цей захід німецького уряду, поряд з прийнятими торік законами про “синю картку” (Blue Card) і оцінки та визнання професійної кваліфікації, повинен допомогти скоротити число відсутніх кадрів на німецькому ринку праці.
Нововведення
“Одним з найважливіших завдань у сфері економіки та на ринку праці в найближчі роки буде пошук необхідних кадрів. Без залучення кваліфікованих трудових мігрантів зробити це не вдасться”, – відзначається в прес-релізі уряду ФРН з приводу набуття чинності нової постанови. Німеччина змушена сьогодні долати не тільки брак співробітників з високою кваліфікацією. Все більшою проблемою стає і брак фахівців з профосвітою.
Якщо для іноземців з вищою освітою із запровадженням “синьої карти” процедура працевлаштування була значно полегшена, то представникам робочих спеціальностей з країн, що не входять в ЄС, отримати дозвіл на трудову діяльність досі можна було лише у виняткових випадках. Робочий контракт видавався, наприклад, запрошеним в рамках співпраці між фірмами, тим, хто приїжджає до Німеччини для роботи в сім’ї з людьми, що потребують догляду, на сезонні роботи, а також артистам та організаторам різних розважальних заходів.
“З новою постановою ми відправляємо за борт 40 відсотків колишніх параграфів і широко відкриваємо двері затребуваним фахівцям, які можуть сприяти подальшому розвитку нашої країни”, – наводиться в прес-релізі заява міністра праці та соціальних справ ФРН Урсули фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen ). “Нинішні зміни в законі повинні сприяти спрощенню бюрократичних процедур”, – прокоментував її слова в інтерв’ю DW прес-секретар Федерального агентства з праці Пауль Ебзен (Paul Ebsen).
Три умови
Тепер фахівець з профосвітою з країни, що не входить до Євросоюзу, може працювати в Німеччині при дотриманні трьох умов. Перше: він повинен знайти місце роботи за фахом. Друге: у нього повинна бути відповідна кваліфікація, яку необхідно визнати в Німеччині. Третє: його спеціальність повинна належати до числа найбільш затребуваних на німецькому ринку праці.
Пройти процедуру оцінки та перевірки своєї професійної підготовки іноземні фахівці можуть, перебуваючи за межами Німеччини. Адреси відомств, куди необхідно направляти документи, можна знайти на інформаційному порталі Anerkennung-in-deutschland.de. Для цього в рубриці “Anerkennungsfinder”, вказавши, що ви збираєтеся працювати за фахом (um in meinem Beruf zu arbeiten), і перейшовши далі по стрілці “Weiter”, слід задати вашу професію і місто, в якому ви хотіли б працевлаштуватися. Список відомств з федеральними землями також опублікований і на сайті Центрального відомства з питань закордонної освіти (ZAB).
Кадри у фокусі
Втім, фахівцям з профосвітою, бажаючим переїхати на роботу до Німеччини, для здійснення планів доведеться набратися терпіння, принаймні, до середини липня, як прогнозує Пауль Ебзен. Незважаючи на те, що постанова набрала чинності, вказівки щодо її застосування на практиці все ще знаходяться в стадії розробки. Так, наприклад, поки не опублікований список найбільш затребуваних професій. За словами представника Федерального агентства з праці, після всіх необхідних узгоджень з федеральним міністерством праці перелік розмістять в інтернеті для загального доступу.
Тому, хто вже зараз хотів би зорієнтуватися, Пауль Ебзен порадив звернутися до списку дефіцитних професій, який Федеральне агентство з праці щомісяця складає на основі аналізу ринку праці в Німеччині. Так, у червні цього року німецьким підприємствам не вистачало електромонтерів, продавців, медсестер, фахівців з догляду за хворими та людьми похилого віку, парикхмахерів, косметологів, машиністів локомотивів, фахівців з виробництва продуктів харчування, кухарів і т.д.
Немає поки конкретної інформації і про те, в яке відомство фахівець повинен звертатися. У розмові з DW представник Федерального агентства з праці порадив запастися терпінням і почекати до середини липня. Тоді, за припущеннями Ебзена, нові дані або будуть розміщені на тому ж порталі ZAB, або буде створений новий, окремий онлайн-ресурс.
Тетяна Вайнман
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас