Чому Канада рухається до кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому Канада рухається до кризи

Світ
6799
В останні роки склалася думка, що економіка Канади одна з найуспішніших у світі. У країні не було банківського колапсу, а рецесія в 2008-2009 рр. виявилася досить м’якою. Але насправді ситуація у північного сусіда США не дуже гарна, пише Business Insider.
Канада загрузла в низці політичних корупційних скандалів, на ринку нерухомості ось-ось лопне бульбашка, а національна економіка зростає лише завдяки сировинному буму, який, як відомо, йде на спад.
З усього цього можна зробити висновок, що найближчим часом Канаду чекають важкі часи. В якості доказів експерти називають три основні причини.
№ 1. Скандали.
1. За звинуваченням у шахрайстві і змові в червні заарештований мер Монреаля Майкл Еплбаум, який зайняв своє крісло лише рік тому. Попередній градоначальник Монреаля ДжералдТрембле також залишив свій пост через гучний корупційний скандал, в рамках якого його звинуватили у зв’язках з організованою злочинністю.
2. В інтернеті з’явилося відео, на якому людина, схожа на мера Торонто Роба Форда, курить марихуану. Минулого тижня поліція Онтаріо і Торонто провела обшук квартири, де, по всій видимості, мер вживав незаконний наркотик.
3. Мер місцевого Лондона (провінція Онтаріо) Джо Фонтана знаходиться під слідством у зв’язку із звинуваченнями у використанні муніципальних грошей на проведення весілля сина.
4. Колишній голова адміністрації прем’єр-міністра Канади Найджел Райт підозрюється в незаконній видачі $ 90 тис. сенаторові-консерватору.
№ 2. У Канаді назріває серйозна боргова криза.
На думку лауреата Нобелівської премії з економіки Пола Кругмана, в Канаді зовсім не так все добре з економікою, як може здатися на перший погляд. Вважається, що банківська система, яка знаходиться під жорстким державним контролем, дозволила Канаді легко пережити недавню глобальну кризу. Однак, з точки зору Кругмана, в США основною проблемою був не банківський колапс, а бульбашка на ринку нерухомості, яка лопнула і призвела до величезних боргів у домогосподарствах.
Ціни на нерухомість в Канаді подвоїлися в реальному вираженні з середини 1970-х рр..
“Якщо вважати вірною думку, що банки не були причиною кризи, то Канада знаходиться в дуже вразливому становищі, незважаючи на свої банки, – упевнений Кругман. – Зрозуміло, люди говорять про це вже давно, але до цих пір нічого не відбувається. Однак не забувайте, що бульбашка на американському ринку нерухомості росла також досить довго”.
№ 3. Завершення буму на сировинному ринку.
Бум на ринку сировини – можливо, одна з головних причин високих цін на нерухомість в країні “кленового листа”. Будучи великим експортером нафти, Канада отримала гігантський прибуток від високих цін на вуглеводні.
У 2012 р. Канада продала на світовому ринку нафти, пального, парафіну і бітумінозної речовини на загальну суму в $ 120 млрд. У 1990 р. ця цифра становила з урахуванням інфляції $ 20 млрд. Нафтовий бум збільшив доходи канадців, що в свою чергу призвело до різкого зростанню цін на нерухомість.
У міру того як попит на сировину зменшується, Канаду чекає обвал цін на нерухомість, а це набагато небезпечніше, ніж корупція на муніципальному рівні.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас