Apple ухилилася від корпоративного податку в Англії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Apple ухилилася від корпоративного податку в Англії

Фондовий ринок
503
Компанія Apple в минулому році не заплатила жодного пенні податку на прибуток корпорацій у Великобританії. Податкові відрахування, які виникли внаслідок передачі акцій співробітникам, звели податковий рахунок до нуля. У 2011 р. Apple заплатила Британії 11,4 млн фунтів.
Представники американської компанії в травні взяли участь у слуханнях фінансового комітету Сенату США, де її звинувачували в занадто агресивному використанні методів ухилення від податків. У 2011 р. 84% операційного прибутку корпорації припали на компанію Apple Sales International, зареєстровану в Ірландії, що дозволяє їй знизити ставку податку на прибуток до 0,05%.
Apple не розкриває обсяг прибутку, отриманого від роботи у Великобританії, оскільки продажі на островах становлять менше 10% від сукупної виручки. Але, судячи зі звіту, наданого в SEC, у минулому фінансовому році компанія отримала від діяльності в Європі $ 15 млрд операційного прибутку при виторзі, рівному $ 36,3 млрд.
Apple стверджує, що використовує тільки законні методи зниження податкового тягаря. Тім Кук на слуханнях у Конгресі США підняв тему спрощення податкового законодавства, яке заважає компаніям нормально працювати. Тобто, по суті, не Apple звітувала перед владою США, а навпаки. Кук вважає, що ставку на дохід корпорацій в США потрібно знизити до двадцяти з невеликим відсотків, а ставку на репатріацію капіталу – до 5-7%, і тоді американські корпорації відмовляться від складних схем і повернуть фінанси на батьківщину.
Зараз робочі групи в палаті представників і сенаті закінчують розробку законопроектів, які повинні вирішити проблему приховування прибутку на зарубіжних рахунках. Торік аналітики JPMorgan порахували, що понад 1 тис. американських компаній приховують таким чином від податкової служби понад $ 1,7 трлн. Лідером списку стала Apple, яка зберігає в юрисдикціях з м’яким податковим кліматом близько $ 102 млрд.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас