Банки зможуть давати підприємствам кредити під 2-3% банківськими векселями, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки зможуть давати підприємствам кредити під 2-3% банківськими векселями, - експерт

Кредит&Депозит
2519
Банки зможуть надавати своїм корпоративним позичальникам кредити у вигляді фінансових банківських векселів за ставкою 2-3% річних, вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
«Цей інструмент потрібен, в першу чергу, для великого бізнесу. За рахунок цих векселів вони зможуть розраховуватися зі своїми контрагентами. А це дозволяє істотно прискорити виробничі операції», – сказав він.
За словами Охріменка, головною перевагою банківських векселів є те, що навіть їх багатомільярдний випуск не буде тиснути на валютний ринок. «Вексельне кредитування дозволить комбінувати, коли частину кредиту підприємство отримуватиме грошима, а частину – векселями, але під дуже низький відсоток, і в результаті середній відсоток для підприємства буде дуже низький. Для банків вигідно здійснювати операції з фінансовими векселями, тому, швидше за все, буде два ринки – МБК і ринок фінансових векселів. У той же момент, може зменшитися частка валютних МБК і валютних свопів», – прогнозує економіст.
Охріменко вважає, що якщо фінвекселі почнуть працювати у вересні, то вже за підсумками 2013 р. це може дати ефект зростання ВВП 3%, насамперед, за рахунок зростання промвиробництва, оскільки бізнес отримає живі гроші. «Хоча, на повну силу фінвекселі зможуть працювати тільки в 2014 р. і тоді вже зростання ВВП може бути стабільним на протязі всього року», – резюмував експерт.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас