Газпром відмовився від авансування транзиту газу через Україну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Газпром відмовився від авансування транзиту газу через Україну

Енергетика
1205
“Газпром” більше не буде авансувати транзит газу через територію України.
Про це на прес-конференції заявив глава російського газового холдингу Олексій Міллер.
“Ми видали останній аванс в 1 мільярд доларів, цього вистачить до 1 січня 2015 року, і більше ми авансувати транзит не будемо”, – сказав Міллер.
У середу “Газпром” повідомив, що надасть “Нафтогазу” аванс у розмірі 1 мільярд доларів на закупівлю газу для закачування в підземні сховища, наповнення яких необхідне для забезпечення безперебійного транзиту російського “блакитного палива” до Європи в зимовий період.
За словами Міллера, “Газпром” раніше досяг з українськими колегами домовленості щодо того, що далі дати 1 січня 2015 російська компанія авансувати Україну в рахунок оплати за транзит не буде.
“Цифра один мільярд визначена простим розрахунком – сума до того виданого авансу і того терміну, який залишався до 1 січня 2015 року і прогнозованим на 2014 рік обсягом транзиту через територію України”, – пояснив Міллер.
Він також заявив, що Україна не має права розпоряджатися російським газом в трубі, організовуючи віртуальний реверс.
“Що стосується реверсу, є договір на транзит. Україна не має права розпоряджатися російським газом в трубі на території України як своїм, тому будь-який віртуальний реверс є протизаконним. І саме виходячи з цього ми аналізуємо, складаємо ситуацію і за результатами цієї роботи будемо відповідним чином далі діяти і вживати відповідних заходів, якщо кроки України будуть протизаконними і суперечити тим договорами, які у нас укладені”, – сказав Міллер.
“Що стосується закупівлі російського газу, то в контракті є умова “бери або плати”, це зобов’язання поширюється на “Нафтогаз України”, і надалі “Газпром” буде взаємодіяти з цією компанією, виходячи, зокрема, з цього положення контракту”, – додав він.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас