Шанси України потрапити до Європи продовжують стрімко рости — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шанси України потрапити до Європи продовжують стрімко рости

Казна та Політика
2043
Банкова виграла черговий раунд «битви за Європу»: Парламентська асамблея Ради Європи на останньому засіданні в Страсбурзі виключила зі своєї резолюції всі негативні згадки про Україну. Шанси на підписання в листопаді угоди про асоціацію з ЄС зросли, хоча це і не останній рубіж, який належить подолати Києву на євроінтеграційному шляху.
За останні чотири місяці (після саміту Україна-ЄС) число майданчиків, на яких противники української євроінтеграції можуть завдати удару по Банковій, різко зменшилося, а у Віктора Януковича з’явилося все більше можливостей для піару. Червневий Центральноєвропейський саміт став його серйозною перемогою: президенти половини Європи, що рік тому в більшості своїй що брали участь у кампанії бойкоту України, тепер одноголосно підтримали Київ.
Отримавши такий удар, противники Януковича всередині України і в ЄС просто зобов’язані були активізувати «підривну» роботу. У Штатах вони пролобіювали резолюцію з вимогою звільнення Юлії Тимошенко. Причому її представили ледь не як резолюцію Конгресу, хоча насправді її схвалив лише парламентський комітет з іноземних справ. У Європі ставка була зроблена на сесію ПАРЄ, яка зібралася в кінці минулого тижня. Противникам Києва вдалося пролобіювати призначення доповідачем з питання про розмежування політичної та кримінальної відповідальності Пітера Омтзігта – представника Нідерландів, країни, де дуже сильні антиукраїнські настрої.
Доповідь та проект резолюції були підготовлені «на славу»: Україна, за словами нардепа від «Батьківщини» Сергія Соболєва, згадувалася в ньому 38 разів – там говорилося і про політичний підтекст справ Тимошенко і Луценка, і про невиконання рішень Європейського суду, і про замгенпрокурора Рената Кузьміна як організатора політрепресій. Однак у самій резолюції жодної згадки про Україну не залишилося. Опозиція і влада це пояснює по-різному. Як написав у своєму блозі нардеп від «Батьківщини» Володимир Ар’єв, регіонали «мало не хапали за рукави піджаків депутатів різних країн і просили підтримати вилучення прізвищ (Тимошенко і Луценка з тексту резолюції. – Авт.)». Голова української делегації в ПАРЄ, регіонал Іван Попеску, дав інше трактування: «Європа просто втомилася від того, що українська опозиція постійно намагається говорити про одне й те ж». Так чи інакше, 79 з 86 депутатів ПАРЄ виступили за виключення згадок України в негативному контексті, а за саму резолюцію всі проголосували одноголосно.
«У Європі багато хто боїться, що Україна зірветься з «євроінтеграційного» гачка, – вважає політолог Володимир Фесенко. – Безумовно, скептики щодо України в ЄС залишаються, проте резолюція показала, що зараз вони не хочуть розбурхувати ситуацію щодо України. І так буде до осені, коли стане ясно, відбудеться підписання угоди про асоціацію чи ні».
Краков’як вп’ятьох
У середу у Януковича буде можливість розвинути останні євроуспіхи: у Кракові він зустрінеться з президентами країн Вишеградської четвірки – Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. І, схоже, всі вони готові підтримати Україну. «У них різні політичні причини: угорці вважають за краще мати справу з ПР, а не з опозицією, поляки хочуть стати регіональними лідерами, – каже Володимир Фесенко. – Але головне в іншому: активність країн Центральної Європи свідчить про їх велику економічну зацікавленість у створенні зони вільної торгівлі з Україною».
Тимошенко за асоціацію без її волі
Юлія Тимошенко опублікувала новий лист. Називається він «67 робочих днів?!» і присвячений темі євроінтеграції куди більше, ніж попередній, який називався «День Європи». Основна думка листа: нардепи і інші політики повинні відмовитися від відпусток і за решту (мабуть, на момент написання тексту) 67 днів літа прийняти всі закони, які є умовою підписання договору про асоціацію в листопаді. При цьому лідер «Батьківщини» згодна навіть, щоб Україна виконала 10 з 11 умов Фюле, залишивши за дужками питання її звільнення. Цікаво, що зовсім недавно фракція «Батьківщини» з подачі соратника Тимошенко Григорія Немирі проголосувала за те, щоб погоджуватися на підписання угоди про асоціацію лише за умови звільнення їхнього лідера, а тепер вона сама виступає за підписання без умов – тобто за те, за що Немиря жорстко критикував нардепа від «Батьківщини» Лесю Оробець.
Чи справді Тимошенко вирішила змінити тактику своєї фракції, або вона лише публічно підтримує «євроінтеграцію без умов», а руками Немирі продовжить колишню лінію? «Тимошенко вибрала собі благородну роль, – вважає політолог Михайло Погребинський. – Але на позиції її фракції це ніяк не позначиться. Там і без цього листа більшість не наполягало на асоціації тільки після звільнення Тимошенко, а тепер вони зможуть висловлювати свою думку відкрито. З іншого боку – за лаштунками продовжиться робота з європейськими україноскептиками, які продовжать говорити, що Україна не готова входити в Європу».
Дмитро Коротков
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас