Дві з трьох вакансій в Україні припадають на IT-спеціалістів - Міносвіти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дві з трьох вакансій в Україні припадають на IT-спеціалістів - Міносвіти

1633
У середньому в Україні на кожні три вакансії сьогодні припадає два IT-фахівця. Про це сказав перший заступник Міністра освіти і науки Євген Сулима.
Є.Суліма зазначив, що на сьогодні “одним з головних пріоритетів України є прагнення побудувати орієнтоване на інтереси людей, відкрите для всіх і спрямоване на розвиток інформаційне суспільство, в якому інформаційні технології є інструментом соціального розвитку країни”.
Також Перший заступник Міністра повідомив, що відповідно з експертними висновками низки провідних бізнес-структур і аналітичних агентств, інформаційні технології та телекомунікації і зв’язок на сьогодні є найбільш перспективними галузями, й такі професії як IT-фахівець і інженер з автоматизації виробництва, – професіями.
Однак, за словами Євгена Суліми, на вітчизняному ринку праці відкритих вакансій IT-фахівців набагато більше, ніж, власне фахівців.
“У середньому в Україні на кожні три вакансії всього два IT-фахівця. Прогноз потреб ринку праці у фахівцях свідчить, що затребуваність в IT-фахівцях буде рости і далі. Зростання інформаційних технологій в Україні дуже динамічне – темпи зростання ринку програмного забезпечення очікуються на рівні 17 відсотків на рік. Таким чином, у найближчі 5 років в IT-сфері буде створено більше 30 тис. нових робочих місць”, – зазначив він.
Нагадаємо, за словами голови комітету з питань інформатизації та IT Валерія Омельченка, за останні роки галузь інформаційних технологій в Україні розвивається швидкими темпами.
“Міжнародний досвід переконливо свідчить, що технологічна модернізація і прискорення економічного розвитку досягаються завдяки державній підтримці високотехнологічного бізнесу та залучення приватних інвесторів до розвитку інноваційної інфраструктури. Існуючі законодавчі умови, в тому числі податкове законодавство, обмежують розвиток бізнесу в сфері інформаційних технологій. Наочним прикладом цього є той факт, що сьогодні в Україні функціонує лише один науково-дослідний центр провідної міжнародної корпорації. У той час коли, наприклад, в Ізраїлі, де населення 8 млн. чоловік, таких центрів існує 290, у Чехії, де проживає 10,5 млн. людина – 49 таких центрів. Україна має величезний людський капітал і потужні передумови для масштабного розвитку сфери високих технологій. Тому завдання профільного комітету створити законодавче поле для реалізації потенціалу нашої держави “, – зазначив Валерій Омельченко.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас