У Чилі теж масові протести: затримано більше сотні людей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Чилі теж масові протести: затримано більше сотні людей

Кримінал
259
У Чилі затримали 102 учасників масових студентських демонстрацій, які проводяться з метою змусити уряд провести реформи у сфері освіти.
Всього в акціях протесту в різних містах країни в середу, 26 червня, взяли участь більше 100 тисяч осіб. Проте серйозні зіткнення з поліцією відбулися тільки в столиці Чилі, Сантьяго.
Протестувальники кидали «коктейлі Молотова» і грабували магазини, зазначає The Guardian. Ціллю їх нападу стало і поліцейське управління. Крім того, на деякий час їм вдалося захопити близько 30 виборчих дільниць.
Поліція застосувала проти погромників сльозогінний газ і водомети. Четверо співробітників правоохоронних органів постраждали.
До демонстрацій студентів та учнів середньої школи приєдналися вчителі, вантажники і шахтарі. У середу вони оголосили загальнонаціональний страйк, відзначає The Santiago Times.
Протестувальники вимагають зміни державної системи освіти, в якій більшість університетів є приватними. Також вони вважають, що населення повинно отримувати більше від продажу основного багатства країни – міді. Серед решти вимог протестуючих фігурують створення більш збалансованої системи оподаткування та легалізація марихуани.
Масові демонстрації відбулися в Чилі напередодні президентських виборів, які повинні відбутися в неділю, 30 червня. Однією з основних тем передвиборної кампанії стала освітня реформа.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас