Україна має достатньо інструментів для підтримки стабільності на валютному ринку - банкір


Україна має достатньо інструментів для підтримки стабільності на валютному ринку - банкір

Влада продовжить підтримувати стабільність на валютному ринку, вважає в.о начальника казначейства АКБ «Індустріалбанк» Геннадій Литвинов. «В даний час імовірним виглядає продовження політики підтримки поточного курсу», – зазначив він.

Одним з істотних факторів, що впливають на курс гривня/долар, будуть виплати України за держборгом. У 2013 р. наша країна гасить лише один випуск суверенних євробондів: у середині червня Мінфін погасив єврооблігації-2003 на суму понад $1 млрд. До осені Кабміну треба виплатити $1,3 млрд. за боргами перед МВФ. Що стосується внутрішніх позик, то за гривневими ОВДП в 2013 р. уряду необхідно виплатити 19,7 млрд грн основної суми і ще 16,4 млрд грн процентних платежів. За валютними держоблігаціями: $1,9 млрд за основною сумою боргу і $270 млн процентних платежів. Щоб здійснювати виплати за держборгом, Мінфін у цьому році вже двічі випускав єврооблігації на загальну суму $2,25 млрд.

«Якщо не вдасться залучити достатні ресурси на зовнішньому ринку, Україна буде шукати можливості домовитися з МВФ про кредит, у тому числі, як варіант, про реструктуризацію поточного боргу. Одним із шляхів залучення ресурсів може бути продаж ГТС та інших об’єктів, таких як Одеський Припортовий завод і Харківський «Турбоатом». Це, як і кредит від МВФ, дасть ресурс для утримання валютної стабільності», – упевнений Геннадій Литвинов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua