Україна підняла вартість транспортування російського газу в 4 рази


Україна підняла вартість транспортування російського газу в 4 рази

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) підвищила тарифи на транспортування природного газу магістральними трубопроводами ВАТ Укртрансгаз з 7,5 грн до 32,9 грн за тисячу кубометрів, повідомили представники НКРЕ.

Також НКРЕ підвищила тариф на зберігання природного газу в підземних сховищах газу для ВАТ Укртрансгаз з 18 грн до 46,2 за 1 тис. куб м.

Нагадаємо, з 1 травня НКРЕ зберегла граничні ціни на газ для промспоживачів на рівні 3509 грн за тисячу кубометрів.

Згідно з даними Державної служби статистики (Держстат), вартість транспортування газу по українському трубопроводу в 2012 році підвищилася на 10,7% порівняно з попереднім роком. При цьому ціни на транспортування газу у четвертому кварталі 2012 року не змінилися в порівнянні з попереднім кварталом.

Підвищення вартості транспортування газу по Україні в цьому світлі виглядає логічним, оскільки уряд намагається не допустити нестачі надходження коштів по даній статті доходів.

Як вважає глава секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС) Янеш Копач, Україна повинна бути готова до скорочення обсягів транспортування газу через її територію. Це, за його словами, в тому числі пов’язане з тим, що в Європі зараз побудовані нові LNG-термінали, які завозять дешевий газ з Катару та інших країн. Крім того, споруджуються й інші газотранспортні системи: TANAP (Трансанатолійський газопровід) для поставок з Азербайджану до Італії, а також Nabucco West (з Туреччини до Австрії).

Зазначимо, що основним імпортером газу для України поки залишається РФ. РФ і Україна вже більше року безрезультатно обговорюють можливість коригування газових контрактів, підписаних в 2009 році. Після зміни політичного керівництва України стала заявляти про кабальності і невигідність цих контрактів. Київ наполягає на зміні ціни поставок російського газу в країну.

Нагадаємо, Газпром і Нафтогаз України 19 січня 2009 підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 роки і про об’єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 роки. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно Харківським угодам, Україні надається знижка в $ 100 за тисячу кубометрів. При цьому Росія гарантує Україні прокачку 60 млрд кубометрів газу при створенні консорціуму.

Раніше також повідомлялося, що Газпром надасть Нафтогазу України аванс за транзит газу в розмірі $ 1 млрд. Про це повідомило управління інформації газового концерну за підсумками зустрічі глави Газпрому Олексія Міллера і глави Нафтогазу Євгена Бакуліна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua