Квотування імпорту вугілля і коксу є незаконним обмеженням діяльності метпідприємств в Україні - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Квотування імпорту вугілля і коксу є незаконним обмеженням діяльності метпідприємств в Україні - експерт

Казна та Політика
212
Квотування імпорту, незалежно від результату розподілу квот, є абсолютно неприпустимим інструментом обмеження свободи ведення зовнішньоекономічної діяльності для металургійних і коксохімічних підприємств України.
Про це повідомив директор правового департаменту “Індустріальний Союз Донбасу” Сергій Ткаченко.
“Перш за все, зовнішньоекономічна політика повинна бути законною і відповідати тим вимогам законів, які сама держава і встановила. А на прикладі Постанови Кабінету міністрів від 13 березня 2013 (Постанова про введення квотування імпорту вугілля і коксу) усі побачили якраз прямо протилежне – сама держава, реалізуючи зовнішньоекономічну політику, порушило безліч законів України та міжнародно-правових актів. Це є неприпустимим”, – сказав він.
На думку експерта, імплементація даної постанови може мати серйозні негативні економічні наслідки для металургійної галузі України, а також негативні наслідки для репутації України як держави на міжнародній арені.
Нагадаємо, 10 червня 2013 року за рішенням Київської Окружного адміністративного суду Постанову Кабінету міністрів про введення квотування було визнано незаконною. Кабмін має право подати апеляцію.
Ткаченко вважає, що “гідним виходом зі сформованої ситуації була б відмова уряду від подачі апеляційної скарги, яка в принципі не може містити сильних юридичних аргументів, і виступатиме лише інструментом для затягування остаточного вирішення питання. Уряд повинен реально оцінити, перш за все, юридичну складову ситуації, що склалася і не боятися визнавати своїх помилок. Відмова від подальшого затягування судового процесу шляхом подачі апеляції була б реальним кроком назустріч підприємствам гірничо-металургійного комплексу”.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 13 березня 2013 ввів квоту на імпорт коксівного вугілля в обсязі 10,2 млн тонн на поточний рік.
Одночасно Кабмін заборонив імпорт коксу та напівкоксу, вугілля роторного.
Як заявив голова ради директорів “ІСД” Сергій Тарута, продовження дії постанови уряду про квотування імпорту високоякісного вугілля і коксу в Україну може вже наступного року привести до істотних економічних втрат металургійної галузі, яка є базовою для України.
За словами Тарути, підприємствам галузі буде доцільніше зупинитися, ніж нести збитки.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас