Кабмін протягом місяця визначиться з продовженням стандарту якості палива Євро-3 - Міненергетики


Кабмін протягом місяця визначиться з продовженням стандарту якості палива Євро-3 - Міненергетики

Уряд України протягом місяця визначиться в питанні продовження терміну дії стандарту якості палива Євро-3, повідомив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький в Києві в середу.

“За стандартами у нас вже є програма, і я впевнений, що десь протягом місяця ми вирішимо це питання”, – сказав він.

За словами міністра, Шебелинський газопереробний завод (ГПЗ, експлуатує “Укргазвидобування”) не простоюватиме через технічну нездатності випускати паливо якості Євро-4, Євро-5.

Як зазначив Ставицький, в даний час Шебелинський ГПЗ знаходиться на ремонті.

Як повідомлялося з посиланням на джерело, Шебелинський ГПЗ з 1 липня зупиниться через те, що термін дії стандартів палива Євро-2 і Євро-3 вичерпаний, а випускати більш якісний продукт завод нездатний.

Міненерговугілля підготувало проект “Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палива”, згідно з яким дія стандартів якості нафтопродуктів, що відповідають вимогам Євро-3, пропонується продовжити до 31 грудня 2015 року, Євро-4 – до 31 грудня 2017 .

Україна неодноразово відкладала повний перехід на стандарти якості палива Євро-4 і Євро-5. Зокрема, дію старих стандартів, відповідних вимогам Євро-2 і Євро-3, було продовжено в липні 2011 року, в січні 2012 року, в липні 2012 року.

Шебелинський ГПЗ за підсумками 2012 року знизив переробку газоконденсату на 2,5% порівняно з 2011 роком – до 663,4 тис. тонн. Випуск бензинів зменшився на 4% – до 375,2 тис. тонн, мазуту – на 1,2%, до 67,2 тис. тонн, тоді як дизпалива збільшився на 0,8% – до 178,6 тис. тонн.

Шебелинський ГПЗ експлуатує ПАТ “Укргазвидобування”, 100% акцій якого належить НАК “Нафтогаз України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua