Нова реальність: найбільше число фізосіб-підприємців реєструють у Донецьку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нова реальність: найбільше число фізосіб-підприємців реєструють у Донецьку

Особисті фінанси
969
У Міністерстві юстиції на базі Укрдержреєстру з 1 липня відкривають єдину систему реєстрації фіз- і юросіб. Як запевняє міністр Олександр Лавринович, це дасть можливість уникнути подвійного підпорядкування і спростити систему реєстрації.
“Процес переходу пройде без затримок і незручностей для підприємців. Більшість відділень реєстрації залишаться на місцях колишніх служб, а також з’явиться можливість швидкої онлайн-реєстрації за наявності електронного цифрового підпису”, – зазначив міністр юстицій Олександр Лавринович.
Так, з більш ніж 500 відділень 433 залишаться на колишніх місцях в рай- і облдержадміністраціях, ще 111 переїдуть в більш пристосовані приміщення. Реєстрація через інтернет буде займати від 3 до 10 хвилин, буде передбачена можливість переривання і архівації.
Міністр також повідомив, що з початку року було зареєстровано 102610 суб’єктів підприємництва. З них 2360 – юрособи, а решта – фізособи. Найбільше юросіб зареєстровано в Києві, фізосіб – у Донецьку.
Нагадаємо, в планах відомства – реєстрація бізнесу за допомогою нотаріусів.
Зараз у Раді знаходиться законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання нотаріусами повноважень щодо державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.
“Законопроект наділить нотаріусів правами держреєстратора, який зможе від імені держави проводити реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців. По суті, нововведення, як альтернатива, має позбавити людей від черг до реєстраторів і скоротити терміни відкриття бізнесу”, – повідомила Людмила Голій, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.
До того ж, за її словами, провести таку дію можна буде в будь-якому нотаріальному окрузі у приватного або державного нотаріуса, незалежно від місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи-підприємця.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас