Названа найдорожча і найдешевша країна Євросоюзу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Названа найдорожча і найдешевша країна Євросоюзу

Світ
2517
У 27 країнах Європейського союзу зберігається серйозний розкид цін на товари повсякденного попиту, у тому числі на продукти харчування та напої, свідчать розрахунки німецького Федерального статистичного управління.
Є держави, де вартість життя наполовину вища, ніж в середньому по ЄС, але є й такі, де вона наполовину нижча. З великих країн до середньостатистичних показників найближче Німеччина: її споживчий кошик всього на 1,8% дорожчий від загальноєвропейського, повідомляє Deutsche Welle.
Данія є країною з найвищим рівнем цін в Євросоюзі. Вартість життя датчан на 41,9% вища від середньоєвропейського показника. За нею йдуть Швеція (+28%) і Фінляндія (+24%).
У Болгарії жити найдешевше, тут ціни на 51,1% менші, ніж у середньому по ЄС.
Найбільш дорогими європейськими державами за межами ЄС є Норвегія (на 59,2% вище середнього показника по Євросоюзу) і Швейцарія (+58%), а найдешевшими – Албанія і Македонія.
Німецькі статистики використовували в розрахунках дані Статистичного управління Європейського союзу (Eurostat), яке опублікувало минулого тижня результати дослідження, в якому, зокрема, відбився розкид цін на продукти харчування, прохолодні й алкогольні напої.
За даними Eurostat, найдешевше їжа і безалкогольні напої куштують в Польщі – 61% від середньоєвропейського показника. Інші країни Східної Європи також входять до числа найменш витратних, в тому числі Румунія (67%), Болгарія (68%) і Литва (77%).
Список найдорожчих держав ЄС за даними критеріями знову очолюють Данія і Швеція (відповідно 143% і 124% від середнього рівня), а також Австрія (120%).
Відносно високим рівнем цін на продукти харчування та безалкогольні напої відрізняється Німеччина – на 6% вище, ніж у середньому по ЄС. Особливо дорогим на німецькому продуктовому ринку є м’ясо – 128% від загальноєвропейського рівня.
Зате ціни на алкоголь в Німеччині одні з найнижчих в Європі. Німці платять за нього лише 82% від середнього рівня по ЄС.
Є лише три країни Євросоюзу, де пиво, вино і міцні напої ще дешевші: Угорщина (79%), Румунія (75%) і лідер за даним показником Болгарія (67%).
Фінляндія є лідером за вартістю алкоголю – 175% від середнього рівня ЄС. До списку держав з особливо високими цінами входять також Ірландія (162%), Швеція (161%) і Великобританія (143%).
Однак абсолютним чемпіоном Європи за дорожнечею є Норвегія (не входить до Євросоюзу), де за алкогольні напої доводиться платити 288% від середнього рівня на континенті.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас