Влада Криму: податок на збір грибів не торкнеться простих українців


Влада Криму: податок на збір грибів не торкнеться простих українців

Гроші братимуть лише за “спеціальне використання” лісових ресурсів, яке зокрема стосуватиметься не простих громадян, а підприємств.

Введення на Кримському півострові податку на збір грибів, ягід, лікарських рослин, а також на прогулянки у лісі не відповідає дійсності. Про це заявив голова Республіканського комітету Криму з лісового і мисливського господарства Ігор Кацай.

За його словами, у низці публікацій у медіа невірно витлумачили норми нещодавно прийнятого кримським парламентом постанови.

“Я хочу підкреслити, що прийняття цієї постанови ні в якому разі не торкнеться права громадян відвідувати ліс і для власних потреб збирати його дари”, – заявив Кацай.

Як він пояснив, в Україні існує два види використання лісових ресурсів – загальний і спеціальний.

Загальний дає право всім громадянам (за винятком періодів особливої ​​пожежної небезпеки) відвідувати ліс і безкоштовно збирати для свого споживання гриби, ягоди та інші рослини.

Разом з тим до спеціальної категорії відноситься використання дарів лісу у виробничій, рекреаційній, туристичній та комерційній діяльності, передає прес-служба уряду.

Раніше повідомлялося про те, що кримські депутати встановили ставки податків на збір грибів та ягід, випас худоби та заготівлю сіна в лісах півострова. Згідно з постановою за збір одного кілограма плодів, грибів, ягід і лікарських рослин – 1 грн. Це рішення прийнято у зв’язку з набранням чинності нового Податкового кодексу України, адже до 2011 року такі ставки діяли на території півострова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua