Китайські космонавти повернулися на Землю після 15 днів у космосі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китайські космонавти повернулися на Землю після 15 днів у космосі

Світ
2679
Оваціями та квітами зустріли китайці членів екіпажу космічного корабля “Шеньчжоу-10” (“Священний човен-10”). Тейконавти Не Хайшен, Чжан Сяогуан і друга китаянка в космосі Ван Япін успішно покинули капсулу, в якій приземлилися півтори години тому. Про це повідомило Центральне китайське телебачення.
Після вручення квітів і пам’ятних сувенірів космонавти коротко відповіли на запитання журналістів. “Радий повернутися додому. Космос – наша мрія, яку ми успішно здійснили. Але Китай завжди буде нашим домом”, – рапортував Не Хайшен.
“Дуже схвильований. Хочу подякувати китайському народу за надану підтримку”, – сказав Чжан Сяогуан.
“На орбіті я здійснила ряд експериментів і провела урок. Не знаю, чи сподобався він?” – Задалася питанням Ван Япін – в космосі жінка виступила в ролі вчительки, її виступ транслювався в школах по всій КНР. Зустрічаючі відповіли їй бурхливими оплесками.
Капсула з екіпажем “Шеньчжоу-10” приземлилася сьогодні в 8:07 за місцевим часом в автономному районі Внутрішня Монголія, на півночі КНР. Основним завданням 15-денної експедиції космічного корабля було відпрацювання технології стиковки з модулем “Тяньгун-1” (“Небесний палац-1”), який знаходиться на орбіті вже більше 630 днів і, як відзначають китайські ЗМІ, є прообразом майбутньої китайської орбітальної станції.
“Місія “Шеньчжоу 10” увінчалася успіхом. Китай вийшов на новий етап створення космічної станції”, – заявив сьогодні з центру польотів прем’єр Держради КНР Чжан Гаол.
Програма пілотованих польотів у Китаї реалізується в три етапи. Перший включав в себе запуск непілотованих кораблів і двох кораблів з космонавтами на борту – “Шеньчжоу-5” в 2003 році і “Шеньчжоу-6” в 2005 році. Другий етап, який реалізується в даний час, передбачає відпрацювання технології стиковки апаратів на орбіті в ручному та автоматичному режимі. На третьому етапі має бути створена й запущена повноцінна космічна станція під китайським прапором, на яку можуть бути допущені і іноземні дослідники. Китай не виключає, що після 2020 року на орбіті залишиться тільки китайська космічна станція, якщо МКС припинить своє існування.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас