Чисельність української армії уріжуть до 122 тисяч


Чисельність української армії уріжуть до 122 тисяч

Чисельність особового складу Збройних сил України планується скоротити з 180 тис. до 122 тис. осіб до кінця 2017 року, заявляє міністр оборони України Павло Лебедєв.

Він нагадав, що 2013 рік – останній, коли на строкову військову службу буде призов, а з 2014 року відбудеться повний перехід на контрактну армію.

«Тобто весняного призову-2014 на строкову службу вже не буде. Але дуже багато молоді хоче служити, плануючи свою подальшу кар’єру в міліції та інших силових структурах. Ми йдемо їм назустріч: надамо можливість добровільної служби в якості резервістів або учасників програм підготовки солдатів запасу. Зараз опрацьовується проект поправок до закону про військову службу», – зазначив міністр.

Лебедєв також розповів, з якою метою видають премії відмінникам бойової підготовки.

«Коли військовослужбовець стає першим, то його заохотять не тільки морально, а й матеріально. Критерії відбору за бальною системою – це бойова, фізична, гуманітарна підготовка», – сказав він. Сума заохочення – від 75% до 100% від окладу, додав міністр.

Також, за його словами, підвищуються оклади службовців. Так, вже з травня цього року командир бригади Сухопутних військ ЗСУ отримує близько 4900 грн, а з жовтня зарплата зросте до 5700 грн; командир батальйону, відповідно, отримує більше 4200 грн, а буде – близько 5000 грн; командир роти отримує більше 3800 грн, його зарплата зросте до 4500 грн. Крім того, Лебедєв підкреслив, що в 2017 році бачить українську армію «здатною відбити агресію ворога і відстояти кордони України».

Він зазначив, що армія переходить на нову техніку, і пріоритетами є авіація, зенітні ракетні комплекси, озброєння радіотехнічних військ, ракетні комплекси, корабельний склад, засоби автоматизації управління військами (силами), безпілотні літальні апарати, тренажери.

Раніше повідомлялося, що харчування української армії в 2013 році обійдеться державному бюджету в 424 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua