Путін не помітив змін на світовому газовому ринку у зв'язку із зростанням видобутку сланцевого газу в США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Путін не помітив змін на світовому газовому ринку у зв'язку із зростанням видобутку сланцевого газу в США

Енергетика
307
Президент Росії Володимир Путін не бачить змін на газовому ринку Європи у зв’язку із зростанням видобутку сланцевого газу в США. Про це він сказав у ході Петербурзького міжнародного економічного форуму.
«Я не бачу кардинальних змін. Те, що на американському ринку з’явився сланцевий газ, – це фактор в енергетичній сфері, але принципових змін немає», – сказав Путін.
Він заявив, що видобуток сланцевого газу в рази дорожче звичайного газу. За його словами, «Газпром» видобуває газ за 1 дол за 1 тис. куб, а видобуток сланцевого – 16 дол за 1 тис. куб.
При цьому він заявив, що сланцевий газ несе екологічні ризики, і там де він видобувається «з кранів замість води йде чорна жижа», а території видобутку виводяться з господарського обороту.
Путін вважає, що технології видобутку сланцевого газу будуть удосконалюватися, але на сьогодні його кінцева ціна для американського споживача – близько 120 дол за тис. куб. За його словами, якщо додати зрідження, транспортування, розрідження, то для європейського ринку ціна виросте до 400-450 дол за тис. куб. м.
«Це така ж ціна, за якою «Газпром» продає трубний газ своїм основним споживачам, у тому числі в Європі. Для американського ринку це дає позитивні наслідки, для світового газового енергетичного ринку я таких серйозних змін не бачу», – сказав Путін.
Як повідомлялося в щоквартальному звіті «Газпрому» за 1-й квартал 2012 р. зазначалося, що видобуток сланцевого газу в США посилив конкуренцію на газовому ринку Європи і призвів до зниження цін на газ.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас