Закон про трансферне ціноутворення може бути застосований вибірково - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Закон про трансферне ціноутворення може бути застосований вибірково - експерт

Казна та Політика
446
Закон про трансферне ціноутворення, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, може мати виборче застосування, вважає керівник департаменту національного аудиту та консалтингу аудиторської компанії PSP Audit Наталія Салова.
“Законодавство по трансферному ціноутворенні існує в ряді країн, але воно стосується зовнішньоекономічної діяльності і не пов’язане з господарськими операціями на внутрішньому ринку. В Україні ж закон по трансферному ціноутворенні спрямований тільки на вітчизняний бізнес, що в підсумку може призвести до досить вибіркового застосування даного документа”, – сказала вона.
За словами Н.Салової, результатом прийнятого закону про трансферне ціноутворення може бути, зокрема, посилення податкового тиску, насамперед, на середній і великий вітчизняний бізнес.
Н.Салова зазначила, що новий проект закону про трансферне ціноутворення чітко визначає межу контрольованих операцій – 50 млн грн (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік, у той час як у попередніх проектах оголошувалася значно менша сума – 10 млн грн.
“Це означає, що зміни зачеплять інтереси, перш за все, великого та середнього бізнесу”, – сказала вона.
Крім того, за словами Н.Салової, документ дає можливість для маніпуляцій різними методами визначення “звичайної ціни” з боку перевіряючих з метою наповнення бюджету, а також для додаткових, крім планових та позапланових, перевірок великих платників.
“Беручи до уваги той факт, що перевірка питання трансфертного ціноутворення не може бути предметом документальної планової перевірки, слід зазначити, що саме така перевірка дає можливість перевіряючим, а також зобов’язує платника податку, надавати всю інформацію щодо господарської діяльності та документації, яка, на перший погляд, не стосується контрольованої операції. Наприклад: для визначення порівнянності інформації контрольованої операції з операціями, сторони яких не є пов’язаними особами, може здійснюватися порівняння бізнес-стратегії сторін операції, які суттєво впливають на ціни товарів, робіт або послуг”, – сказала вона.
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України про трансферне ціноутворення” (№ 2515): “за” проголосували 279 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.
За оцінками асоціації “Український кредитно-банківський союз” (УКБС), окремі норми законопроекту приведуть до істотного погіршення умов ведення бізнесу в Україні, вводячи, зокрема, новий вид податкової перевірки – перевірка контрольованих операцій, перелік яких не є чітко визначеним.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас