Жителі України все ще надають перевагу Митному союзу над Євросоюзом - опитування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Жителі України все ще надають перевагу Митному союзу над Євросоюзом - опитування

699
За даними КМІС, опитування показало, що 40% українців думають, що краще вже зараз вступити в Митний союз і Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю, Казахстаном, тоді як 36% опитаних дотримуються думки, що краще укласти договір про асоціацію з Європейським Союзом, щоб згодом вступити до ЄС. 22% українців не визначилося зі своєю позицією з цього питання.
Відповідно до дослідження, 36% українців вважають, що Україна повинна в своєму розвитку орієнтуватися на вхід до Митного союзу, а 33% дотримуються думки, що Україна у своєму розвитку повинна орієнтуватися на вхід в ЄС. 18% опитаних виступають за те, щоб Україна зберігала свою незалежність і суверенітет у прийнятті політичних та економічних рішень, без входу в Європейський і Митний союзи. 13% респондентів не визначилися зі своєю позицією з цього питання.
Опитування проводилося протягом 21-30 травня 2013.
Методом інтерв’ю опитано 2030 респондентів, що живуть у всіх областях України (включаючи місто Київ) і в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком 18 років і старше. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників, близьких до 50%, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2,0% – для показників, близьких до 10 , 1,4 – для показників, близьких до 5%.
Раніше КМІС повідомляв, що бажаючих в березні вступити до Митного союзу українців майже стільки ж, скільки і тих, хто хоче з часом бути в Євросоюзі.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
“41% опитаних українців вважають, що краще вже зараз вступити в Митний Союз і Єдиний Економічний Простір, 39% – що краще укласти договір про Асоціацію з Європейським Союзом (різниця статистично не значима). 19% респондентів не змогли відповісти на це питання”, – вказується в повідомленні КМІС.
Згідно з опитуванням, проведеним з 20 по 25 квітня 2013 соціологічною службою Центру Разумкова, 45,8% громадян підтримують вступ України до Європейського Союзу. Проти приєднання до ЄС висловилися 35,8% опитаних, а 18,4% респондентів не визначилися з цього питання. Також більш позитивно в цьому дослідженні оцінюється користь від вступу до ЄС для країни.
Відносна більшість – 45,3% – опитаних впевнені, що країна виграє від вступу в ЄС. Протилежної думки дотримуються 30,3% респондентів. У свою чергу, оцінки користі євразійської інтеграції для країни розділилися майже порівну – 36,8% громадян вважають, що країна виграє від приєднання до Митного союзу, 37,4% – переконані, що програє. Соціологічною службою Центру Разумкова було опитано 2010 респондентів у віці 18 років і старше у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас