Шведи зведуть хмарочос з дерева — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шведи зведуть хмарочос з дерева

Нерухомість
465
Шведські архітектори мають намір спорудити в центрі Стокгольма найвищий дерев’яний хмарочос у світі, запевняючи, що за рахунок спецтехнологій він буде більш вогнестійким і стабільним порівняно зі сталевими і бетонними будівлями.
Очікується, що в новаторському хмарочосі трьох дизайнерських фірм CC.F. Møller, Dinell Johansson і Tyréns буде 34 поверху. Як розповідає один з авторів проекту, архітектор Оле Йонссон споруда дерев’яного хмарочоса буде коштувати дешевше, оскільки дерево простіше перевозити й обробляти, і екологічніше – з меншими викидами вуглекислого газу.
На будівлі поставлять сонячні панелі, а в кожній квартирі спорудять простору засклену веранду. Частину будівлі покриють вертикальним садом. Додамо, що це стане не першою висотною будовою з дерева у Швеції – там вже є кілька семиповерхових житлових споруд.
Крім того, 30-поверховий дерев’яний хмарочос вже будують в місті Дорнбірн (Австрія). Ціна квартир у цьому 23-квартирному будинку варіюється від $ 430 до 795 тис.
Проте норми і правила, що використовуються при сучасному будівництві, перешкоджають зростанню дерев’яних хмарочосів. За даними видання, наприклад, в Канаді дозволено зводити максимум шестиповерхові дерев’яні будівлі, а в США і Китаї – п’ятиповерхові.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас