НБУ посилив нормативи обов'язкового резервування за валютними вкладами


НБУ посилив нормативи обов'язкового резервування за валютними вкладами

Національний банк України з 1 липня підвищив норми обов’язкового резервування для валютних вкладів при одночасному зниженні обсягів перерахувань сформованих резервів на окремий рахунок у НБУ до 40%.

Про це Нацбанк повідомив на своєму офіційному сайті.

Згідно з повідомленням, з 1 липня поточного року норматив обов’язкового резервування за вкладами фізичних осіб на вимогу і на поточних рахунках в іноземній валюті збільшується до 15% з 10%, за короткостроковими коштами юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті – до 10% з 9%, за залученими коштами від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів в іноземній валюті (крім російських рублів) – до 5% з 3%.

Нормативи резервування за вкладами юридичних осіб до запитання і на поточних рахунках, а також за довгостроковими вкладами юридичних і фізичних осіб у валюті залишилися без змін і становлять 10% і 5% відповідно. Норми резервів за всіма видами залучених коштів в національній валюті, а також за коштами, залученими від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів в російських рублях, також не змінилися і залишаються на нульовому рівні.

У той же час регулятор знизив обсяг сформованих обов’язкових резервів, який банки повинні перераховувати на окремий рахунок у НБУ, до 40% з необхідних раніше 50%.

Як повідомляє Нацбанк, відповідні зміни затверджені правлінням НБУ в постанові № 241 від 20 червня, яка вступає в дію з 1 липня.

Як повідомлялося, за інформацією Нацбанку, загальний обсяг залишків банківських депозитів у травні виріс на 0,6% – до 604,9 млрд грн за рахунок приросту залишків коштів у національній валюті, які за місяць зросли на 1,4%, в той час як в іноземній валюті залишки коштів на депозитних рахунках знизилися на 0,5%.

Разом з тим, у травні поточного року Національний банк продовжив до 19 жовтня вимоги щодо обов’язкового продажу 50% валютної виручки резидентів від зовнішньоекономічних контрактів (постанова НБУ № 164) і з обмеження строків розрахунків за зовнішньоекономічними торговельними операціями до 90 календарних днів (постанова НБУ № 163).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua