Україна за 3 роки зменшить споживання природного газу підприємствами ЖКГ на 50% - віце-прем'єр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна за 3 роки зменшить споживання природного газу підприємствами ЖКГ на 50% - віце-прем'єр

Енергетика
1121
На виконання завдання Президента України Уряд розробив Програму модернізації систем теплопостачання комунальної теплоенергетики України на 2013-2014 роки. За 3 роки Україна має потенціал зменшити споживання природного газу при виробництві теплової енергії близько на 50%, або на 4,2 млрд. кубічних метрів. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час засідання Ради регіонів, що пройшло під головуванням Президента України Віктора Януковича у Луганську.
За три роки в Україні завдяки вжитим заходам Уряду за три роки з 2010 по 2013 рік споживання природного газу підприємствами ЖКГ скорочено вже на 10% (з 11,1 млрд. куб. м. до 10 млрд. куб. м.). Ця робота продовжується.
За словами Олександра Вілкула, економії природного газу можливо досягти двома шляхами.
Перше – за рахунок реалізації проектів, спрямованих на економію газу при транспортуванні тепла. Це дозволить заощадити 2,2 млрд. кубічних метрів газу.
Зокрема, планується встановити 4 тис. теплоутилізаторів, 756 блочно-модульних котелень та 11 тис. індивідуальних теплових пунктів. Крім того, передбачено замінити 4,4 тис. котлів НИИСТУ-5 на сучасні та модернізувати 6,2 тис. котлів (замінити пальники). Планується замінити 7,8 тис. км аварійних та ветхих труб теплотрас на труби з пінополіуретановою ізоляцією.
Друге – за рахунок зниження втрат при виробництві тепла шляхом заміщення природного газу альтернативними енергоносіями. Це дозволить заощадити ще 2 млрд. кубічних метрів природного газу. Так, у рамках заходів з газозаміщення планується переоснащення 1,5 тис. котелень з переходом на використання твердого палива, встановлення 3 тис теплових насосів та 900 котлів на біопаливі. Крім того, планується використання електроопалення при впровадженні 9,4 котлів, а також використання сонячної енергії при впровадженні установок на 5 тис. об’єктах.
«В якості альтернативних видів палива планується використовувати, наприклад, вугілля, торф, пілети. Вибір альтернативи газу залежить від особливостей регіонів. Зокрема, вугілля використовуватиметься, в першу чергу, у східних областях країни, біопаливо (торф, пілети) – у центральних і західних областях, сонячна енергія – на Півдні країни», – сказав Віце-прем’єр-міністр.
В областях готовність до реалізації Програми модернізації знаходиться на різних стадіях – починаючи від предТЕО і закінчуючи конкретними проектами.
Олександр Вілкул зазначив, що усі зазначені проекти модернізації комунальної теплоенергетики окупні. Зокрема, 2 проекти мають термін окупності до 2 років, 4 проекти від 2 до 2,5 років, 5 проектів від 4 до 8 років.
«Практично все обладнання – від котлів до теплових насосів – наразі виробляються в Україні. Фінансовий ресурс, крім того, що він є окупним, з точки зору теплоенергетики, буде інвестовано в українську економіку та підвищить завантаження вітчизняних підприємств», – сказав Олександр Вілкул, підкресливши, що всі проекти Програми модернізації комунальної теплоенергетики включені до Програми активізації економіки і будуть розглянуті Фінансово-кредитною радою.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас