МВФ може перестати допомагати Греції - ЗМІ


МВФ може перестати допомагати Греції - ЗМІ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується до призупинення надання фінансової допомоги Греції до кінця липня, якщо лідерам єврозони не вдасться знайти спосіб, як ліквідувати дефіцит коштів в 3-4 млрд євро за програмою порятунку.

Як пише Financial Times, що посилається на інформовані джерела, нестача виникла після того, як центральні банки країн єврозони відмовилися від обміну старих облігацій Греції на нові. Крім того, триває дискусія про скорочення дефіциту бюджету Греції на 2013-2014 роки на 2,1 млрд євро, затримці приватизації, реструктуризації держсектора, введення нового податку на нерухомість.

Цього разу, як підкреслюють європейські чиновники, в можливе призупинення перерахування траншів винні не Афіни, а інші столиці єврозони.

Глава ради міністрів фінансів єврозони (Єврогрупи) Йерун Дейсселблум підкреслив, що переговори Греції і “трійки” міжнародних кредиторів слід завершити до початку липня.

Тим часом у самій Греції продовжуються політичні тертя, які цього разу загострило рішення прем’єр-міністра Антоніса Самараса закрити державну мовну компанію ERT і скоротити всі 2656 робочих місць у ній, щоб заощадити бюджетні кошти. Рішення виявилося вкрай непопулярним, в самій правлячій коаліції спостерігаються розбіжності з цього питання, а на політичній арені Греції почалися дискусії про необхідність дострокових парламентських виборів, хоча нинішньому уряду ледь виповнився рік.

А.Самарас в п’ятницю підкреслив, що докладе всіх зусиль, щоб уникнути дострокових виборів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua