Без іпотечних облігацій кредитів на житло не буде, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Без іпотечних облігацій кредитів на житло не буде, - експерт

Кредит&Депозит
862
Для розвитку ринку іпотечного кредитування банкам необхідна можливість рефінансування існуючого портфеля кредитів. Інакше ринок іпотечного кредитування розвиватися не буде.
 
Таку думку озвучив директор з роздрібного бізнесу, член правління банку «Надра» Сергій Козлов.
 
«Рефінансування іпотечних кредитів – це основний спосіб розвитку ринку іпотечного кредитування, використовуваний у всьому світі», – підкреслив експерт.
 
Козлов зазначив, що активними покупцями іпотечних облігацій, як правило, є пенсійні фонди. Тобто ті інститути в економіці країни, у яких є довгі ресурси.
 
«Банки опосередковано через агентство (в Україні, – це Агентство з рефінансування житлових кредитів, створене держбанками) ініціюють випуск таких паперів і, по суті, є нетто-споживачами ресурсів. Вони можуть тримати їх на своєму балансі якийсь час, купувати і продавати», – зазначив фінансист.
 
Козлов переконаний в тому, що роль держави на етапі організації ринку іпотечного кредитування є визначальною. Тому на державному рівні важливо надати всю необхідну інфраструктуру, забезпечивши перетік довгострокових ресурсів, які є в економіці, перш за все пенсійних накопичень, на даний ринок.
 
Нагадаємо, як зазначав голова правління АРЖК Сергій Волков, покупцями іпотечних облігацій агентства виступають банки, керуючі пенсійними фондами, страхові компанії. До кінця року АРЖК планує випустити іпотечні облігації на 4 млрд грн. Агентство вже розмістило облігації серії «А» на 250 млн грн. У процесі – розміщення облігацій серії “В” на таку ж суму. І в першому, і в другому випадку прибутковість паперів – 12,5% річних.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас