Новий стандарт Wi-Fi дозволить передавати дані в 2 рази швидше — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий стандарт Wi-Fi дозволить передавати дані в 2 рази швидше

Технології&Авто
872
Союз Wi-Fi Alliance повідомив про те, що він зайнявся сертифікацією продуктів на відповідність стандарту бездротового зв’язку Wi-Fi 802.11ac. Це говорить про те, що новий стандарт повністю погоджений і готовий до запуску на комерційний ринок.
Повідомляється, що новий стандарт стане логічним розвитком технології Wi-Fi і повинен відповідати зростаючим вимогам до бездротової передачі даних, підкреслили в консорціумі.
Гарантуючи повне покриття житлового приміщення, Wi-Fi 802.11ac дає можливість передавати дані зі швидкістю 1,3 Гбіт/с, що майже вдвічі більше порівняно зі стандартом Wi-Fi 802.11n. Це дозволить транслювати HD-фільм менш ніж за 4 хвилини, за секунди передавати фотоальбом друзям або програвати одночасно три HD-фільми в потоковому режимі на мобільних гаджетах. Крім того, новий стандарт дозволить транслювати в потоковому режимі фільми у форматі UltraHD (4K).
Швидкість передачі 1,3 Гбіт/с не стане технічним межею. Як нещодавно показала каліфорнійська компанія Quantenna, швидкість може дійти до 1,7 Гбіт/с, якщо передавати інформацію відразу по чотирьох каналах.
У стандарті 802.11ac пропонується використовувати канали 80 МГц і 160 МГц у діапазоні 5 ГГц. Планується, що більшість гаджетів з 802.11ac стануть дводіапазонними – з підтримкою діапазону 2,4 ГГц, який використовується стандартом 802.11n.
У Wi-Fi Alliance планують, що перші прилади з сертифікатом 802.11ac вийдуть у продаж найближчим часом. За очікуваннями ABI Research, до кінця наступного року поставки чіпсетів з одночасною підтримкою 801.22ac і 802.11n перевалять за 1,5 млрд штук.
Тим часом, деякі виробники не стали чекати сертифікації цього стандарту, і вже випустили на ринок перші продукти з підтримкою нового стандарту. Це, наприклад, роутер Asus RT-AC66U і свіжа версія нотубука Apple MacBook Air.
Раніше повідомлялося, що США випустили спеціальний номер журналу Forbes з вбудованим роутером Wi-Fi.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас