Рада схвалила посилення контролю за виплатою податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада схвалила посилення контролю за виплатою податків

Казна та Політика
2115
Український парламент прийняв за основу законопроект про трансферному ціноутворенні, який, за запевненнями влади, покликаний вирішити проблему витоку капіталу за кордон, посиливши контроль за оподаткуванням.
Так, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу України про трансферне ціноутворення (№ 2515) – “за” висловилося 279 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.
Сенс контролю над трансферним ціноутворенням полягає в спробі уряду визначити реальні ціни товарів в угодах між пов’язаними особами з тим, щоб ліквідувати механізм оптимізації оподаткування.
“Ми маємо підтримку бізнесу і можемо залучити 20 млрд грн протягом трьох років, не створюючи додаткового податкового тиску”, – похвалився, представляючи документ, міністр доходів і зборів Олександр Клименко.
На його думку, законопроект відповідає рекомендаціям ОЕСР і створить в Україні дієву систему трансфертного ціноутворення.
“Закликаю стати на позиції державного патріотизму: точка прибутку повинна бути в країні, де він зароблений”, – звернувся глава Мінсборів, підкресливши, що Україна все ще залишається світовим аутсайдером в цій сфері.
У той же час опозиційні фракції розкритикували цей документ. За словами екс-міністра економіки Сергія Терьохіна, він не відповідає нормам ОЕСР, а також вводить пільги для окремих галузей, господарі яких близькі до можновладців – хімії, металургії, вугільної промисловості.
Опозиція розповіла, що головною претензією до закону залишається те, що він також вводить контроль над внутрішніми операціями. “Закон дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення, чого немає у всьому світі”, – заявила колишня голова ради підприємців при Кабміні Оксана Продан з Удару.
У свою чергу, керівник профільного парламентського комітету, член фракції правлячої Партії регіонів Віталій Хомутинник визнав наявність конфлікту щодо контролю над внутрішніми операціями, зазначивши, що його треба вирішити при підготовці проекту до другого читання.
***
Нагадаємо, що Міністерство фінансів ініціювало внесення змін до Податкового кодексу з метою встановлення контролю над трансферним ціноутворенням. До трансфертного ціноутворення законопроект відносить операції, в яких одна із сторін сплачує податки в країні, де ставка оподаткування на 5 і більше процентних пунктів нижче, ніж в Україні.
Як повідомлялося, платники податків разом з річною декларацією податку на прибуток повинні будуть подавати звіт про проведені ними протягом року контрольовані операції. Якщо платник податків не надасть звіт, то його, згідно із законопроектом, буде очікувати штраф, який складе 5% від загальної суми контрольованих операцій.
За оцінкою міністра доходів і зборів Олександра Клименка, щорічно через пов’язаних осіб з країни виводитися 100 млрд грн.
“Схема виведення капіталу однозначно буде перекрита. Етап дикого накопичення капіталу в Україні пора закінчувати. І завдяки запропонованим нормам проведення експортних операцій через країни з низькими ставками скоротиться”, – вважають деякі експерти.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас