Експерт розповів, в яких країнах можлива сланцева революція — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт розповів, в яких країнах можлива сланцева революція

Енергетика
958
Першим претендентом на повторення американської сланцевої революції є Китай.
Таку думку висловив Деніел Єргін, виконавчий віце-президент компанії IHS Cambridge Energy Research Associates (CERA), на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ-2013).
“Потенційним кандидатом після США з видобутку сланцевого газу є Китай. В інших країн теж є відповідний потенціал – у Мексики, Аргентини, Саудівської Аравії, деяких країнах Європи, можливо, і у Росії. Але для цього потрібні зусилля”, – підкреслив він.
На думку експерта, основні перешкоди, які можуть загальмувати видобуток сланцевих вуглеводнів, – це важкодоступність деяких родовищ. Єргін також зазначив, що розробка сланцевих родовищ потребує відповідної нормативної та податкової бази, а також підтримки серед громадськості.
“Мені здається, що технології видобутку сланцевого газу будуть поширюватися і в інших країнах, але не раніше ніж через п’ять років ми зможемо побачити серйозні масштабні проекти”, – прогнозує віце-президент CERA.
Нагадаємо, минулого тижня Управління енергетичної інформації США опублікувало свіжу оцінку технічно видобутих запасів сланцевого газу в країнах світу. Згідно з його даними, сумарні світові запаси становлять 206 трлн куб. м. Лідирує Китай з 32 трлн куб. м, слідом за яким розмістилися Аргентина (23 трлн куб. м) і Алжир з 20 трлн куб. м. США, світовий лідер з видобутку сланцевого газу, – знаходиться на четвертому місці з 19 трлн куб. м, Росія – дев’ята з 8 трлн куб. м.
Україна займає третє місце в Європі (не включаючи Росію, так як її основні запаси знаходяться в Азії) і тринадцяте у світі. Запаси сланцевого газу в Україні оцінили в 3,6 трлн кубічних метрів.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас