ЗМІ назвали топ-10 найпопулярніших схем шахрайства в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ назвали топ-10 найпопулярніших схем шахрайства в Україні

Кримінал
2405
Мобільні телефони, електронна пошта – все нові і нові засоби зв’язку роблять нас більш уразливими для обману. Шахраї користуються розпачем людей і їх прагненням заробити будь-якими способами.
Прощавай, автомобіль
Так звані авто-підстави – афери, в яких людина може не тільки втратити гроші, а й постраждати сам. У ній беруть участь як мінімум дві людини, але може доходити і до десяти. Коли шахраї вибрали можливу жертву, перебуваючи в автомобілі із заздалегідь підготовленими подряпинами і вм’ятинами, вони акуратно підрізають, або різко гальмують перед жертвою, провокуючи ДТП. Після зіткнення шахраї виставляють себе постраждалими, загрожують жертві і намагаються змусити її прямо на місці заплатити гроші за завдані збитки.
Шахрайство онлайн
Окремо і дуже активно розвивається напрямок сучасного шахрайства – це афери в мережі. Один з основних способів обману – так звані “чарівні гаманці”. Через спам, повідомлення на форумі, коментарі в блозі, соціальну мережу людина дізнається про існування так званих “чарівних гаманців”. Ви, нібито, відправляєте певну суму грошей, а натомість отримуєте суму більше тієї, яку відправляли (наприклад, в два рази). Після того, як переказ буде здійснений, можливі два варіанти розвитку подій: або гроші йдуть назавжди, і ви, звичайно ж, нічого не отримуєте, або натомість приходить “приманка”, тобто нібито збільшена сума. У другому випадку шахрай робить розрахунок на те, що на радощах людина зважиться повторити експеримент і відправить ще більшу суму грошей, які точно вже не повернуться.
Час вкладати в акції
Класична фінансова піраміда передбачає залучення від сотні до декількох тисяч “вкладників”, кожний з яких вносить відносно невелику суму грошей. Обіцяні гігантські дивіденди виплачуються за рахунок новоприбулих жертв.
Насторожити потенційних вкладників мають, в першу чергу, відсотки – у фінансових пірамідах вони невиправдано великі.
Недорога нерухомість
Способів “розводу” в секторі нерухомості предостатньо. Особливо популярна у містах-мільйонниках махінація, пов’язана з орендою квартир. У процесі пошуку житла орендарі часто стикаються з оголошеннями – “гачками”: наприклад, місячна вартість оренди житла може бути помітно нижче, ніж у середньому на ринку. Господар йде на всі умови мешканців і підписує з ними договір (за підробленими документами або взагалі без таких), просить передоплату і віддає ключі. Але ось в’їхати орендарів з якихось причин він просить через день – два. У підсумку приїхавши з речами в нову квартиру, мешканці виявляють, що вона взагалі не здається чи була здана кілька разів.
Безкоштовна робота
Махінації на ринку праці також процвітають. Особливо небезпечною є робота в інтернеті. Наприклад, аферисти вішають у мережі оголошення про те, що їм потрібні люди для набору текстів. Люди, які зацікавилися вакансією, заповнюють вислані їм анкети, отримують привабливу пропозицію з однією умовою – перевести замовнику за допомогою електронних платіжних систем символічну суму, нібито, в якості гарантії, що працівник виконає замовлення. Природно, ні роботи, ні грошей назад він не отримує. Діє така схема не тільки в мережі. Видавнича фірма за допомогою газети запрошує кілька десятків людей на співбесіду і в якості випробувального тесту пропонує набрати фрагмент тексту. У результаті виявляється, що жоден з претендентів не підходить, а видавець отримує безкоштовно виконану роботу.
Секти і гроші
Секта – це можливість втекти від реальності для одних і надійний спосіб заробітку для інших. Головною їх відмінністю від релігійних організацій є не зміст віровчень, а способи залучення і потім утримання своїх адептів. Потрапивши туди, вирватися на свободу практично неможливо. Людина віддає секті не тільки свій вільний час, а й майно.
Телефонні аферисти
Одна з найшкідливіших схем “розводу” – платні номери. Наприклад, на сайті з продажу автомобілів публікується дуже вигідне оголошення, під ним – контакт. Зателефонувавши за ним, людина виявляє, що з рахунку знято певну сума грошей. Набагато гірше, коли аферисти грають на довірі: людям дзвонять на мобільний або домашній телефон і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду, наприклад, затримані міліцією і допомогти їм можна, заплативши певну суму.
Небезпечна валюта
З ряду причин люди все ж таки звертаються до “міняйл”: не треба з собою паспорта, який необхідний для того, щоб поміняти гроші в офіційному обміннику, людина перебуває в незнайомому місті і не знає, де найближчий банк або “міняйли” пропонують вигідніший курс. Не завжди подібні операції – шахрайство. Але випадків, коли жертві повертають фальшиві купюри або не всі гроші, достатньо. Причому, людина розуміє, що її обдурили тільки тоді, коли аферист уже зник з поля зору.
Вам лист
Ще один варіант шахрайства в інтернеті – листи, зміст яких зводиться до однієї фрази – “Вітаємо, ви виграли!” На електронну пошту приходить повідомлення про виграш в рамках рекламної акції – товар високої якості за дивно низькою ціною. Лист, швидше за все, підписана великою компанією, тому все виглядає досить правдоподібно. По телефону, зазначеному в листі, людина зв’язується з представником компанії, який пропонує клієнту оплатити товар і пересилку, щоб отримати приз. Підсумок очевидний. Подібні листи можуть потрапити і в звичайний поштову скриньку. У такому випадку головна мішень аферистів – пенсіонери.
Чарівне поруч
Маги, екстрасенси, цілителі, ворожки – всі вони фактично працюють незаконно: в Україні з 62 тисяч людей, що заробляють на нібито наявних у них надприродних здібностях, тільки 500 мають хоч якусь ліцензію. Набір послуг і схема “обслуговування” у них одна й та ж. В результаті всіляких магічних дій неодмінно з’ясовується, що на клієнті лежить “порча”, пристріт або прокляття, які потрібно зняти в найкоротші терміни. Зрозуміло, під силу це тільки магу, та й процедура неймовірно складна, тому за неї доведеться викласти кругленьку суму.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас