Google Glass тоне в оберемку паперів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Google Glass тоне в оберемку паперів

Технології&Авто
1601
Регулятори шести країн направили листа голові Google, в якому просять розповісти, як буде забезпечуватися захист персональних даних при використанні окулярів з функціями комп’ютера Google Glass. Раніше аналогічні побоювання висловлювали члени конгресу США. Але Ларрі Пейдж впевнений, що більшість побоювань передчасні – технологія Google Glass не представлена на комерційному ринку, зараз компанія тестує окуляри серед розробників і ряду споживачів, повідомляє CNet.
«Нам було б надзвичайно цікаво почути про те, до яких наслідків може призвести використання нового пристрою з точки зору персональної інформації. Ми б хотіли знати, які кроки ви здійснюєте для забезпечення її захисту на тлі просування Google Glass, так як права людей на недоторканність приватного життя є предметом поваги в усьому світі», – цитує галузевий портал витяги з листа 10 представників із захисту персональних даних з Канади, Австралії, Нової Зеландії, Мексики, Швейцарії та Ізраїлю.
У числі основних питань, які турбують регуляторів, – чи відповідає використання Google Glass законодавству у сфері захисту персональних даних і, якщо окуляри будуть підтримувати функцію розпізнавання осіб, куди будуть направлятися отримані за її допомогою дані. Чиновники нарікають, що на тлі появи «широкого спектру соціальних і етичних питань» Google досі сама не звернулася до фахівців в області захисту персональних даних для їх обговорення.
У Google підкреслюють, що проект Google Glass знаходиться на початковому етапі впровадження: «Це сама рання стадія, і ми ретельно продумуємо дизайн Google Glass, оскільки нові технології завжди піднімають нові питання. Glass Explorer (програма для розробників і споживачів, яка призначена для того, щоб на ранній стадії оцінити, як люди хотіли б використовувати гаджет), в якій задіяні люди з усіх сфер життя, гарантує, що наші користувачі є активними учасниками у формуванні майбутнього цієї технології».
Google Glass ще не надійшли в комерційне використання. Окуляри оснащені функціями, які має мобільний телефон, наприклад функцією створення текстових повідомлень і можливістю голосових викликів. Пристрій може робити фотографії та записувати відео, а також відображати новини, контент з соціальних мереж, карти Google Maps та інші примітки на спеціальному екрані, розташованому трохи вище очей користувача.
Поки можливості окулярів доповненої реальності багато в чому обмежені, але вже зараз багато хто побоюється, що вони можуть не відповідати критеріям безпеки та конфіденційності даних.
Одним з основних ризиків є те, що власники пристроїв можуть непомітно і без відома оточуючих робити фотографії та записувати на відео те, що відбувається навколо, що є прецедентом для заборони їх використання в таких публічних місцях, як бари, кіно і казино.
У травні вісім членів конгресу США вже направляли лист в Google, в якому просили в тому числі роз’яснити, як корпорація має намір запобігти ненавмисному збору даних без попередньої згоди користувачів.
«Оскільки Google Glass поки не представлені для масового споживача і ми не впевнені в планах компанії щодо забезпечення пристрою інструментами захисту персональних даних, існує ряд питань, на які відповідь поки не отримана, і ми б хотіли ними поділитися», – зазначали конгресмени. Вони також висловили бажання отримати демоверсію окулярів, щоб самостійно провести їх тестування.
Віце-президент Google по взаємодії з державними органами Сьюзан Молінарі відповіла тоді, що корпорація не має наміру оснащувати окуляри функцією розпізнавання осіб, а користувачі зможуть видаляти дані з пристрою, якщо він був загублений чи викрадений.
Сам Пейдж піднімав аналогічні питання на зборах акціонерів Google, які пройшли в червні 2013 року, пише The New York Times. За його словами, безліч людей беруть із собою оснащені камерами мобільні телефони, куди б вони не прямували, і з цієї точки зору ніякої різниці між пристроями, на його думку, немає.
Він порадив не робити поспішних висновків з приводу змін у технологіях, поки вони не будуть представлені широко. «Люди турбуються про багато речей, але, коли ми починаємо використовувати продукт, частина з них не переростає в актуальні проблеми», – заявив Пейдж, зазначивши, що Google Glass носять багато співробітників корпорації.
«Ви ж не відчуваєте жах від того, що хтось використовує у ванній свій мобільний телефон», – підкреслив Пейдж, сподіваючись на те, що люди не будуть в шоці від того, що хтось буде ходити у ванну з Google Glass.
Анастасія Матвеєва
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас