Як не стати жертвою будівельної афери? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як не стати жертвою будівельної афери?

Нерухомість
2235
Щоб не стати обдуреним інвестором при купівлі житла, необхідно вибирати забудовників, які мають певні гарантії і багаторічний позитивний досвід зведення житла. Про це розповів член Академії будівництва України, розробник Генплану столиці Станіслав Сташевський.
“Я був одним з перших, хто впроваджував в Україні систему гарантій, це було в “Київміськбуді”, коли ще створювалися перші будинки. Тоді була постанова Кабміну, згідно з якою, щоб зареєструвати право на виконання будівельних робіт щодо зведення житла, забудовник повинен показати, що має достатньо майна, щоб у разі виникнення форс-мажорних обставин його реалізувати і розрахуватися з інвестором. Ця схема працювала досить довгий час, а потім ринок почав диктувати свої правила і почалися різні форс-мажори, через які страждали люди”, – розповів С.Сташевський.
За його словами, в країні має бути створено комплексний підхід до роботи забудовників, діяльність яких на ринку повинна чітко регулюватися державою, яка, в свою чергу, має відстоювати інвестора. Українцям, які планують купувати квартиру на первинному ринку, С.Сташевський порекомендував ретельно вивчати забудовників, їх досвід. Надзвичайно важливо, щоб компанія надавала певні гарантії.
“Сьогодні є багато організацій, які працюють сумлінно, виконують зобов’язання перед населенням. Той же “Київміськбуд” – 80% власності є муніципальною, належить місту, яке завжди може стати гарантом. Тобто з усіх забудовників цей має гарантії”, – сказав С.Сташевський.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас