Запуск «економічного НАТО» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Запуск «економічного НАТО»

Світ
1137
Саміт G8 заклав основи для створення «економічного НАТО», торгової угоди США і ЄС, яка додасть зростанню ВВП по обидві сторони Атлантики, за оцінками, 1,5%. Країни також домовилися спільно перешкоджати ухиленню від податків і підставним компаніям, проте поки відмовилися від створення єдиного реєстру бенефіціарів. Попереду узгодження безлічі деталей.
Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який приймав у Лох-Ерне саміт «групи восьми» (G8), зумів наполягти на створенні трансатлантичного торгово-економічного партнерства, вже охрещеного «економічним НАТО».
У тому випадку, якщо в угоду між США та ЄС увійдуть всі намічені пункти, це може принести додаткові 1,5% до зростання ВВП для кожної зі сторін, підрахували в Bertelsmann Foundation, і створити до 100 000 робочих місць у Німеччині і до 400 000 – у Великобританії.
Рамкова угода була підписана, хоча спірні питання не вирішені, а лише відкладені. Франція як і раніше наполягає на тому, щоб вивести з під угоди сектор відео- та аудіопродукції, побоюючись експансії Голлівуду.
США постараються виключити з угоди сектор фінансових послуг.
Сектор фінансових послуг становить 8% ВВП в США і 5% – у Євросоюзі. Об’єднання в області фінансового регулювання нічого не принесе США, цитує The Wall Street Journal експерта, знайомого з позицією американського мінфіну. «У кращому випадку в цьому немає необхідності, в гіршому це може перекреслити всі досягнуті домовленості», – говорить джерело. Регулювання фінансової сфери ще ніколи не було частиною будь-яких домовленостей, укладених США, нагадує WSJ. Євросоюз, навпаки, вважає, що глобальне реформування фінансового регулювання здатне принести великі вигоди.
«Виключивши фінансове регулювання з угоди по торговому союзу, ми ризикуємо позбавити його сенсу», – заявив один з чиновників ЄС.
Проблема лише в тому, вважають в ЄС, що США хочуть встановлювати правила в односторонньому порядку і поширювати їх на інші країни, не рахуючись з місцевими регуляторами, що підриває основи глобальної реформи.
Переговори по торговому союзу почнуться в липні. Але вже в середу партнерство може стати предметом обговорення в Німеччині, куди після Лох-Ерна рушив президент США Барак Обама. Це його перший візит до Берліна в якості президента США. У німецькій столиці вже пройшла демонстрація проти «економічного НАТО». Порядку 50 осіб взяли участь в акції протесту. «Ми побоюється, що (після створення союзу) захист прав споживачів і працівників буде знижено, – заявила активістка Марітта Штрассер, що стоїть поруч з величезним зеленим шприцом, який означає небезпеку для екології впровадження технології гідророзриву порід при видобутку нафти і газу.
Ще один важливий підсумок саміту – домовленість про координацію на світовому рівні протидії ухиленню від податків.
Угода припускає міжнародний обмін інформацією в автоматичному режимі. Транснаціональні компанії повинні надавати податковим властям дані з податків, навіть якщо вони сплачені в іншій країні. Друга велика ініціатива – розкриття кінцевих бенефіціарів підставних фірм і створення їх єдиного реєстру, на чому наполягала Великобританія, – не знайшла відображення в підсумковому комюніке. Подробиці і деталі в цій частині також ще будуть доопрацьовуватися. Програма вже заслужила похвалу з боку глави Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард. «Ухилення від сплати податків на міжнародному рівні створює ризики для доходів держав і підриває авторитет всієї податкової системи у громадян розвинених країн і країн, – заявила вона. – В даний момент, коли практично всі уряди потребують додаткового фінансування для скорочення посткризового держборгу або для соціальних інвестицій, боротьба з ухиленням від сплати податків повинна очолити список заходів, здатних збільшити дохід держав».
«Якщо ви хочете мати низькі податкові ставки, що, на мій погляд, є основою зростання, ви повинні добре збирати податки», – зазначив Кемерон.
«Підставні компанії з анонімними власниками – вірний спосіб ухилитися від переслідування для криміналу і корупціонерів, – констатує експерт Global Witness Гевін Хейман. – G8 поки не позбавила їх цього способу, але вже проколола їм шини. Вперше провідні світові економіки досягли прогресу в тому, щоб покласти край таємниці власності».
Катерина Меремінська
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас