Банки зобов'язали продавати 50% валютних надходжень на рахунки фізосіб понад 150 тис. грн на місяць - НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки зобов'язали продавати 50% валютних надходжень на рахунки фізосіб понад 150 тис. грн на місяць - НБУ

Казна та Політика
7552
Банки будуть продавати 50% надходжень на рахунки фізосіб понад 150 тис. грн на місяць, у тому числі й іноземні інвестиції, кредити і фінансову допомогу, кошти для розміщення на депозитних рахунках.
Про це Національний банк повідомив банкам у листі № 29-113/6518-7094 від 14 червня з роз’ясненнями щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті.
Згідно з текстом листа, для цілей обов’язкового продажу під такими надходженнями розуміються будь-які перекази з-за меж України на користь фізичних осіб у сумі, еквівалентній 150 тис. грн або більше в місяць, в тому числі іноземні інвестиції, що надходять на поточні рахунки фізичних осіб, перераховані нерезидентами кредити та фінансова допомога, а також кошти для розміщення на депозитних рахунках.
Також, згідно з листом Нацбанку, отримана банками комісійна винагорода від міжнародних платіжних систем в іноземній валюті за надані послуги в рамках укладених договорів підлягає обов’язковому продажу на загальних підставах.
Як повідомлялося, Національний банк України продовжив до 19 жовтня вимоги щодо обов’язкового продажу 50% валютної виручки резидентів від зовнішньоекономічних контрактів (постанова НБУ № 164) і з обмеження строків розрахунків за зовнішньоекономічними торговельними операціями до 90 календарних днів (постанова НБУ № 163).
Як вважають експерти Незалежної асоціації банків України, продовження обмежень НБУ щодо обов’язкового продажу 50% валютної виручки і 90-денного контролю термінів розрахунків за експортно-імпортними операціями матиме позитивний вплив на валютний ринок.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас