Фізосіб не звільнять від податку на нерухомість цього року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фізосіб не звільнять від податку на нерухомість цього року

Нерухомість
1558
Верховна Рада не змогла проголосувати за доопрацювання і повторний розгляд у другому читанні урядового законопроекту, який пропонує не стягувати в 2013 році з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, так як необхідний час на формування реєстру його платників.
За повернення відповідного законопроекту № 2405 “Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості” в головний комітет парламенту для його доопрацювання (із скороченням терміну розгляду) і подальшої подачі на повторне друге читання у вівторок проголосувало 223 народних депутата України при 226 необхідних голосах.
Як повідомлялося, Верховна Рада 23 травня не змогла проголосувати за прийняття в другому читанні і в цілому цього законопроекту. Тоді в ході розгляду документа лідер фракції “Свобода” Олег Тягнибок пояснив, що його фракція та інші опозиційні фракції не голосували за прийняття документа в другому читанні і в цілому, оскільки в першому читанні від приймався на виїзному засіданні парламенту 4 квітня 2013, після чого була досягнута домовленість про те, що документ буде переголосовано в першому читанні і в цілому.
У законопроекті № 2405 також прописано, що для формування реєстру податкова повинна до 1 липня 2013 направити власникам житла за місцем їх реєстрації повідомлення про звірку кількості належних їм житлових об’єктів та розмірів їх житлової площі. У свою чергу, власники житла до 31 грудня 2013 року мають звірити отримані від податкової дані з інформацією на підставі оригіналів документів про право власності на нерухомість. Після цього податкова за місцем проживання платників податку в 10-денний термін після завершення звірки повинна надати відповідну інформацію податковим органам за місцезнаходженням об’єктів. При цьому податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування.
Крім того, згідно із законопроектом, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися виходячи з сумарної житлової площі цих об’єктів, при цьому передбачено зменшення бази оподаткування на 370 кв. м від цього показника. Така пільга надається один раз за кожен базовий податковий (звітний) період (рік).
Згідно з діючими нормами, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) розраховується окремо по кожному об’єкту.
Крім того, уряд пропонує більшою мірою диференціювати шкалу податків, передбачивши введення податку в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м для фізосіб, що володіють різними видами житла, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.
При цьому зберігаються ставки податку у розмірі не більше 1% для квартир житловою площею не більше 240 кв. м і будинки не більше 500 кв. м, а також 2,7% для квартир житловою площею понад 240 кв. м і будинки понад 500 кв. м.
У законопроекті також прописано, що ставки податку для юросіб становлять 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків не більше 500 кв. м і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м. При цьому уряд пропонує продовжити термін подачі юрособами податкової декларації до 20 лютого, тоді як зараз встановлено до 1 лютого.
Документ також розширює список громадян, яким можуть бути надані податкові пільги на один об’єкт, додавши в нього дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями. Крім того, до списку податкових пільговиків внесли житло, що належить монастирям, а також не більше двох житлових об’єктів інших релігійних організацій.
Як повідомлялося, Верховна Рада 4 квітня 2013 прийняла в першому читанні законопроект № 2405 “Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості”, що передбачає, що з переліку неоподатковуваної нерухомості, що належить сім’ям опікунів з трьома і більше дітьми, може бути виключений один житловий об’єкт.
В Україні з 1 січня 2013 року набрала чинності ст. 265 Податкового кодексу, згідно з якою запроваджується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При цьому розмір податку на житло визначається виходячи з житлової площі, а не загальної.
Раніше Кабінет міністрів на виконання доручення президента Віктора Януковича зареєстрував у парламенті законопроект, що передбачає стягування податку на нерухомість з загальної площі квартири, а не з житлової. Проте пізніше було вирішено, що розглядати законопроект про розрахунок податку на житло за загальною площею парламенту слід в прив’язці до законопроекту про введення податку на багатство для фізичних осіб.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас