Експерт: фактично всі вкладники банку Таврика отримали свої гроші — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: фактично всі вкладники банку Таврика отримали свої гроші

Кредит&Депозит
865
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко констатує, що проблеми з виплатами грошей вкладникам банку “Таврика” не існує.
“Проблеми ніякої не існує, на сьогодні фактично всі вкладники отримали свої гроші. Невелика кількість людей, що купували ощадні сертифікати на пред’явника, які, як було відомо, не підпадають під гарантію, а також та група людей, яка тримала кілька мільйонів в одному банку, не отримали повністю гроші. Тому говорити, що є група постраждалих вкладників – не варто. Є невелике число людей, які зробили помилку, і не хочуть в цьому зізнатися”, – відзначає експерт.
Охріменко додає, що ситуацією з ліквідацією “Таврики” вирішив скористатися, ряд людей, які за її рахунок хочуть отримати персональні дивіденди.
“При цьому є люди, які хочуть отримати вигоду від цієї ситуації. Спочатку це був екс-депутат Юрій Кармазін, який за її рахунок хотів повернути собі депутатський мандат. Зараз з’явився юрист Крижановський. Його мотивація проста – банальний піар в ситуації, де немає ніякої проблеми. Що й казати, якщо його головні аргументи будуються на тому, що закладену екс-власниками нерухомість продаватимуть для повернення кредитів. А це нормальна практика, якою займається будь-який ліквідатор, адже йому головне повернути кошти вкладникам”, – переконаний експерт.
Як повідомляв раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, за період з 27 березня по 14 травня 2013 через відділення Райффайзен Банку Аваль 14137 вкладників банку отримали 868,797 млн гривень або 95,2% від загальної суми відшкодування.
Відшкодування вкладникам, які не отримали вклади до 14 травня 2013 року, будуть здійснюватися за результатами розгляду їх індивідуальних звернень до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
20 грудня 2012 НБУ ввів тимчасову адміністрацію в “Тавриці”. Як відомо, акціонером банку, який прямо і побічно володіє 10% і більше статутного капіталу банку на кінець звітного 2011 року є Анатолій Кобець. Разом з тим, за даними ЗМІ, фактичним власником фінустанови є Сергій Цюпко – власник “Київського ювелірного заводу”: у 2000 році став одним з акціонерів банку, в 2001-2002 роках очолив наглядову раду АБ “Таврика”.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас