Арбузов хоче ввести кримінальну відповідальність за рейдерство


Арбузов хоче ввести кримінальну відповідальність за рейдерство

Міжвідомча антирейдерська комісія запропонує ввести кримінальну відповідальність для рейдерів, замовників незаконного захоплення підприємств, а також для тих, хто сприяв цьому – чиновників і суддів.

«Як показує практика, переважна більшість всіх скоєних недружніх поглинань майнових об’єктів вчинені за сприяння з боку судових і правоохоронних органів влади. Кабінет міністрів має намір виступити з ініціативою про внесення змін до Кримінального кодексу, в якому буде чітко визначено поняття рейдерства, прописана відповідальність за сприяння в організації та реалізації таких злочинів. І ця відповідальність буде максимально жорсткою. Завдяки впровадженню такого визначення вдасться притягати до відповідальності не тільки фактичних виконавців незаконного захоплення, але і безпосередньо замовників », – написав перший віце-прем’єр.

На думку Арбузова, викоріненню рейдерства сприятиме і активна боротьба з корупцією: «Позитивна динаміка в цьому процесі очевидна. Як відомо, Європейський банк реконструкції та розвитку активно консультує український уряд у питаннях побудови ефективної системи по боротьбі з корупцією. І це тільки початок шляху ».

У той же час перший віце-прем’єр зазначив, що зараз робота міжвідомчої комісії стане ефективнішою, ніж раніше – в неї включені міністри, а не їхні заступники, як було раніше. Це прискорить розробку і прийняття законодавчих, нормативних та організаційних заходів по боротьбі з рейдерством.

Крім боротьби з незаконним захопленням підприємств, уряд, за словами Арбузова, має намір розробити також чітку правову методику повернення раніше захоплених підприємств та активів бізнес-структур їх законним власникам.

Нагадаємо, Арбузов очолює Міжвідомчу комісію з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua