Промвиробництво в травні обвалилося на 9,3% - Держстат


Промвиробництво в травні обвалилося на 9,3% - Держстат

Обсяг промислового виробництва в Україні в травні 2013 року, на який припало незвично багато святкових і вихідних днів, знизився на 9,3% до травня 2012 року, що істотно гірше за показники попередніх місяців, повідомила Державна служба статистики в понеділок.

За її даними, це призвело до уповільнення спаду за підсумками п’яти місяців до 5,2% порівняно з 4,2% за підсумками чотирьох місяців і 5% – за підсумками трьох місяців.

Статистичне відомство також повідомило, що в травні в порівнянні з квітнем поточного року промвиробництво скоротилося на 5,6%.

Основними причинами спаду як і раніше залишаються скорочення видобутку вугілля, виробництва в нафтопереробці, хімії, машинобудуванні та металургії.

Згідно з даними статистичного відомства, в травні-2013 порівняно з травнем-2012 зниження виробництва в переробній промисловості склало 12,7%.

Найбільший спад зафіксований у машинобудуванні (на 18,1%), хімічному виробництві (на 16,2%), виробництві коксу і нафтопереробці (на 12,7%), легкої промисловості (на 11,2%).

Госсстат зафіксував відсутність зростання в усіх галузях, у тому числі в постачаннях електроенергії і газу, які в попередні місяці компенсували зниження інших секторів промвиробництва.

Як повідомлялося, падіння обсягів промислового виробництва в Україні в 2012 році склало 1,8% в порівнянні з 2011 роком. При цьому за підсумками січня-травня-2012 Держстат фіксував зростання на 2%.

У січні цього року до січня минулого промвиробництво знизилося на 3,2%, у лютому – на 6%, у березні – на 5,2%, у квітні – на 2,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua