Україна може стати другою Колумбією з виробництва наркотиків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна може стати другою Колумбією з виробництва наркотиків

Кримінал
1736
Україна вже зазіхає на лаври Колумбії – світового лідера з виробництві наркотиків. Знайома всім коробка сірників має ще одну назву та ще одне призначення, відоме тільки втаємниченим. Це – корабель, яким вимірюють дози марихуани.
В Україні, як з’ясувалося, таких кораблів із зіллям щороку виробляють на 2,5 мілрд гривень, вивозячи з країни по 150тонн марихуани, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень. 2 роки тому 170-тисячне місто Мелітополь сколихнуло жорстоке вбивство – на очах у людей, немов в американському трилері, розстріляли бізнесмена Олександра Остапенка.
Друг загиблого Віталій і ще кілька свідків підтвердили: кривдників було троє. Усі вони також місцеві бізнесмени. На курок натискав Геннадій Сахацький. Двоє інших – зять Сахацького Стольников та близький друг Бурдін. Останній допомагав зловити нещасного, коли той тікав. На лаві підсудних був лише один – той, хто стріляв.
Феміда осліпла, бо так звані “свідки” – люди не прості, заявляє адвокат сім’ї загиблого. Ні багато, ні мало – місцеві наркоділки. “Підсудний має пряме відношення до наркобізнесу, до наркокартелю, при чому це пов’язано з іншими країнами. Україною і Росією, як мінімум”, – каже адвокат сім’ї бізнесмена Іван Бондарук.
Мелітополь вже давно став одним із головних постачальників зілля – і не лише на внутрішній ринок, – розповідає громадський активіст Федір Коновалов.
“Ми брали учать у рейді. Це Мелітополь, Харків та Росія. Так, Україна, нажаль, експортує наркотик. Є потенціал для цього”, – каже член Всеукраїнського руху протидії наркоманії та наркокорупції Федір Коновалов. Потенціал різко зріс, відколи Кабмін узаконив поняття “технічні промислові коноплі – зілля без наркотичного вмісту”.
До 2011-го такий сорт вирощувало 11 компаній, після “зеленого світла” уряду, охочих виявилося з півсотні. Схема така, розповідають експерти: технічні коноплі лише завіса. Ними обсаджують поля, а всередині зростає зілля з високим умістом наркотичної речовини.
Про обсяги бізнесу свідчить хоча б те, що потрапило в міліційну статистику. 76 гектарів – торік “накрили” лише в Харківській області. Це 5 тон готового зілля. Українські споживачі за рік вживають 7 тон.
Куди йде те, що виросло на інших – невидимих для міліції полях – для експертів давно не секрет. Плюсом для України є те, що у світі не існує системи, яка могла б чітко сказати – коноплі з України, тому ми ще довго можемо існувати під вивіскою – країна наркотрафіку, а не країна виробник і постачальник.
Навіть надсучасні прилади не змогли відрізнити українське зілля від імпортного. Виходить, зілля українське легко конкурує з імпортним.
“На експортера ми не перетворюємося. Воно може перевозитися, звичайно, тут поряд знаходиться і Росія, відкриті кордони”, – каже начальник УБНОН МВС України Олег Школьний.
На полях, які багато років поспіль засівали наркотиками, сьогодні цнотливо росте полуниця.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас