Проїзд по концесійній київській окружній коштуватиме 6 гривень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Проїзд по концесійній київській окружній коштуватиме 6 гривень

Особисті фінанси
1088
На будівництво київської кільцевої дороги на концесійній основі буде потрібно 514 млн євро. Про це на бізнес-конференції “ABC: Ukraine & Partners” заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.
“Ми сподіваємося, що в найближчі два тижні буде затверджено проектно-інвестиційну угоду з міжнародною фінансовою організацією, імені якої я не можу назвати”, – зазначив Каськів.
Згідно з прогнозами відомства, за перший рік роботи планується обслуговувати денний потік на рівні 20 тис. автомобілів. Надалі ця цифра буде збільшуватися до 80 тис. автомобілів за день. Орієнтовно проїзд по концесійній окружній дорозі легкового автомобіля коштуватиме 60 євроцентів. Проїзд же легкого вантажного транспорту обійдеться в 1,42 євро.
У той же час міністр інфраструктури України Володимир Козак зазначив, що Міністерство інфраструктури і “Укравтодор” працюють над підготовкою концесійних конкурсів на будівництво автомобільних доріг. На сьогодні вже готові 7 проектів будівництва доріг, які будуть запропоновані інвесторам. І вже цього року буде розроблено проект першого концесійного конкурсу.
Він також зазначив, що необхідно підготувати пакет законодавчих документів.
“При тому що концесійна дорога буде платною, вона повинна мати безкоштовну альтернативну дорогу”, – заявив Козак.
Таким чином, готуються проекти, кошториси, визначається обсяг робіт, розраховується вантажопотік, щоб порахувати окупність проекту. Серед проектів, які будуть запропоновані інвестору, за словами Козака: кільцева дорога навколо Києва, ділянка дороги від кордону Росії через Харків у напрямку Криму, ділянка автодороги від кордону з Польщею у напрямку Києва через Львівську та Рівненську області, ділянку від Ульянівки на Одеській трасі на Крим.
Міністр уточнив, що про вартість цих проектів можна буде говорити після проведення всіх розрахунків.
У березні “Укравтодор” заявляв, що більшість транспортних артерій країни не ремонтувалися останні 30-40 років. 90% автотрас зношені до критичного стану і вимагають капітального ремонту, на який потрібно близько 47 млрд євро. Тому Україна готова залучати на будівництво доріг до 30% інвестицій, а самі дороги пропонувати бізнесу на умовах концесії.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас