13
У Криму готується удар по "тіньовій економіці"
Кабінет Міністрів створив робочу групу, що має протягом місяця подати уряду пропозиції про доцільність приватизації неефективно працюючих санаторіїв Криму, повідомляють Українські Новини.
Спеціально створена робоча комісія при Раді міністрів Криму, пояснює РІА "Новости" з посиланням на прес-службу кримського уряду, займеться питаннями боротьби з "тіньовою економікою" у курортно-туристичному комплексі.
Це рішення закріплене розпорядженням Кабміну "Про створення робочої групи для підготовки пропозицій з підвищення ефективності використання санаторно-курортних та оздоровчих установ, розташованих на території Автономної Республіки Крим" від 15 листопада.
Уряд також установив, що група має вивчити необхідність передачі деяких санаторіїв владі Криму і приватизації недобудованих об'єктів.
При цьому уряд також просить підготувати оптимальні шляхи підтвердження прав власності на санаторії іншими державами й іноземними компаніями.
За даними Міністерства курортів і туризму Криму, санаторно-курортний і туристичний комплекс Криму включає 623 підприємства, що мають власну базу розміщення. У тому числі до власності Росії відносяться 60 підприємств, Білорусії — 2, Узбекистану — 1.
За даними міністра курортів і туризму Криму Олександра Таряника, за 9 місяців цього року в здравницях Криму відпочило близько 4 млн. чоловік, що на 200 тис. більше порівняно з минулим роком. Однак надходження в бюджети всіх рівнів від курортно-туристичного комплексу за той же період склали всього 4 млн. гривень ($800 тис.), що на 3 млн. гривень ($600 тис.) менше торішнього обсягу податкових зборів. Із 623 здравниць, незважаючи на високу вартість путівок і повну затребуваність, 68 (11%) є збитковими, а середня рентабельність решти становить 8%. На думку міністра, "значна частка" доходів іде в "тінь".
Олександр Таряник вважає, що для ефективної роботи здравниць Криму необхідна їхня приватизація. Наразі, за словами міністра, у Криму 33 приватні здравниці, що діють з підвищеною ефективністю і користуються найбільшою популярністю у відпочиваючих.
Робочу групу з 10 чоловік, створену урядом, очолив заступник керівника Фонду державного майна Сергій Глушко.
У групу також увійшли представники Міністерства транспорту, Міністерства курортів і туризму Криму, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства економіки, Держкурорту і Державного комітету з земельних ресурсів.
Глушко на засіданні кримського уряду висловився за радикальне вирішення долі нерентабельних курортних об'єктів. Він зазначив, що буде покладений "край вольниці" курортних об'єктів, що працюють на «тіньову економіку».
За матеріалами:
Поділитися новиною