Казначейські векселі хочуть видавати на термін до 5 років зі ставкою до 5%


Казначейські векселі хочуть видавати на термін до 5 років зі ставкою до 5%

Народний депутат від фракції Партії регіонів Валерій Омельченко, який у квітні цього року вніс до парламенту з підтримкою уряду резонансні законопроекти про фінансові та казначейські векселі, уточнив умови їх випуску: термін обігу – до 5 років, прибутковість – до 5%.

Текст відповідних поправок до держбюджету-2013 про реструктуризацію бюджетної заборгованості (№2290), зареєстрований у Верховній Раді 12 червня, оприлюднений сьогодні.

Згідно з ним, Кабмін може використовувати казначейські векселі в установлених ним обсягах для реструктуризації бюджетної заборгованості, яка виникла станом на 1 січня 2013 року.

У пояснювальній записці до документа уточнюється, що кредиторська заборгованість загального фонду держбюджету на 1 січня 2013 становила 4,35 млрд грн порівняно з 2,19 млрд грн роком раніше.

Друге призначення цих інструментів – оформлення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість, якщо платник податків вибрав такий варіант розрахунків, говориться в законопроекті.

Крім того Омельченко знову пропонує сплачувати збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства до загального фонду держбюджету.

Як повідомлялося, вексельні ініціативи депутата були схвалені фінансовим блоком уряду, однак поки знайшли підтримки в парламенті, в тому числі через позицію низки членів самої фракції Партії регіонів.

Лідер цієї фракції Олександр Єфремов 7 червня повідомив, що є ще три або чотири спірних питання: на який термін і під які відсотки будуть випускатися векселі, в якому порядку вони будуть авалюватися. Він додав, що у фракції пропонують випускати векселі на 5 років з можливістю щорічного погашення 20% основної суми боргу в рахунок сплати податкових зобов’язань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua