Кіно і податки загрожують торговому союзу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кіно і податки загрожують торговому союзу

Світ
757
Створення трансатлантичного торгового партнерства, заплановане на саміті G8, під загрозою зриву. Франція намагається захистити свою кіноіндустрію від Голлівуду і загрожує накласти вето. Канада проти пунктів про боротьбу з податковими злочинами.
Економічна повістка саміту групи восьми (G8), що відкривається в понеділок, 17 червня, на території Північної Ірландії (район озера Лох-Ерн і графства Фермана), позначена як торгівля, податки і прозорість (три Т англійською мовою – trade, tax, transparency ).
Однак за три дні до початку дискусії деякі країни все ще перебувають в опозиції до нових пропозицій. Центри сил опозиції – Франція і Канада.
У тому, що стосується торгівлі, прем’єр-міністр Великобританії, голова G8 і господар саміту Девід Кемерон вирішив почати переговори про створення найбільшого у світі торговельно-економічного партнерства, яке могло б допомогти відновленню світової економіки. Підписання угод про створення трансатлантичного торгово-інвестиційного союзу – один з ключових моментів саміту.
Але Франція побоюється за національну кіно-, теле-і аудіоіндустріі, вбачаючи в союзі можливості широкої експансії для Голлівуду. Міністр зовнішньої торгівлі Франції Ніколь Брік минулого тижня направила в Єврокомісію листа з вимогою виключити аудіо- та видеоіндустрію зі списку, що виноситься на обговорення з США. Великобританія виступає проти виключення, оскільки основна ідея даного етапу переговорів – запропонувати якомога більше сфер для співпраці.
Париж не має наміру йти на компроміс. «Ми скажемо «ні», – попередила Брік, цитує її Financial Times. – Буде політична блокада, вето, якщо ви так це називаєте».
До Франції можуть приєднатися Бельгія, Угорщина і Греція.
Друга велика тема – угода про нові глобальні стандарти співробітництва в галузі розслідування ухилення від податків. Воно має на увазі інтенсивний автоматичний обмін інформацією про підозрілі операції і створення реєстру бенефіціарів підставних компаній. Кемерон закликав уряди «зруйнувати стіни, за якими приховані корпоративні таємниці».
Ці жорсткі заходи викличуть, як очікується, найбільші дискусії, оскільки великі і впливові країни нечасто вимагають розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів реєстрованих компаній. Росія, як пише FT, може виступити проти.
З критикою пропозиції вже виступив прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер. Незважаючи на те що прес-служба доповіла про «конструктивні» переговори між ним і Кемероном, на саміті очікується продовження дискусії.
На те, щоб вирішити ці протиріччя, залишилося дуже мало часу. У п’ятницю в Люксембурзі міністри з торгівлі постараються прийти до однієї позиції і затвердити остаточну пропозицію. Єврокомісар з торгівлі Карел де Гюхт намірений запропонувати Франції виключати з пропозиції ті пункти, які зачіпають її національну кіно-і телеіндустрію прямо в ході переговорів у США. Що, втім, є порушенням процедури і може викликати невдоволення інших країн.
Кемерон, ймовірно, постарається переконати учасників саміту, що торговельна угода – кращий спосіб стимулювати зростання, вважає професор Торонтського університету Джон Кітон, слова якого наводить Bloomberg.
Катерина Меремінська
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас