Бізнесмени назвали основні перешкоди для розвитку економіки, - дослідження


Бізнесмени назвали основні перешкоди для розвитку економіки, - дослідження

Основні перешкоди на шляху поліпшення інвестиційного клімату в Україні бізнес бачить у корупції, судовій системі, рейдерстві, адміністративних бар’єрах для бізнесу. Такі дані дослідження компанії Research & Branding.

Найбільш гострими проблемами, які вимагають активного втручання уряду, на думку бізнесу, є:

- боротьба з корупцією,
- реформування судової системи,
- ліквідація адміністративних бар’єрів.

Активність влади у цих напрямках, вважають інвестори, буде сприяти тому, що компанії стануть активніше інвестувати в бізнес в Україні.

При цьому респонденти дослідження відзначили, що податкова система входить в 4-ку найменш сильних перешкод для інвестиційної активності. Такі дані дослідження компанії Research & Branding.

«Багато експертів припускали, що інтеграція податкової та митної служб в єдине Міністерство доходів і зборів може насторожити бізнес-спільноту. Результати дослідження показують, що ніяких панічних настроїв з цього приводу в підприємницьких колах не відзначається», – коментує експерт-соціолог Research & Branding Євген Копатько.

Так, після об’єднання у підприємців знизився запит на спрощення податкової звітності та кількість перевірок у порівнянні з 3 кварталом 2012 року знизилася: з 18,3% до 6,5% і з 5,2% до 1,5% відповідно.

«Тут, мабуть, варто говорити про те, що своїми діями Міністерство доходів і зборів запити інвесторів задовольнило, тому ці аспекти взаємовідносин з державою бізнес турбують менше», – каже Євген Копатько.

Найбільш затребуваними поліпшеннями в податковій системі на даний момент є:

- зменшення податкової завантаження / податкових ставок (16,5%),
- зменшення кількості податків (14,5%),
- удосконалення законодавства (11%), але в той же час 10,5% інвесторів зацікавлені в зниженні частоти змін Податкового кодексу.

У травні 2013 року компанія Research & Branding опитала понад 200 керівників підприємств, що інвестують в Україну. Це вже третя хвиля опитування – компанія вивчала настрої інвесторів в квітні і жовтні 2012 року, які оцінюють бізнес-клімат в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua