RWE: реверсні поставки газу через Словаччину можуть врятувати Україну від Газпрому


RWE: реверсні поставки газу через Словаччину можуть врятувати Україну від Газпрому

Німецька компанія RWE Supply & Trading, яка постачає російський газ в Україну реверсним шляхом через Польщу та Угорщину, підтверджує намір почати постачання через Словаччину.

“Ми поставляємо газ в Україну через Польщу з листопада 2012 року. Ми продовжуємо поставляти і будемо продовжувати це робити. У нас є існуючі контракти з українськими партнерами, і ми їх плануємо продовжити. Ми також плануємо почати постачання газу зі Словаччини, і це третій, найважливіший варіант”, – повідомив глава RWE Supply & Trading Стефан Юдіш.

За його словами, після налагодження імпорту газу через Словаччину Україна зможе забезпечити себе імпортним газом тільки за рахунок реверсних поставок. Згідно з планами на цей рік, “Нафтогаз” купить 18 млрд кубометрів газу у “Газпрому”.

При цьому Юдіш підкреслив, що для початку постачань газу через Словаччину необхідно вирішити як політичні, так і технічні питання. “З відкриттям реверсного потоку зі Словаччини стане можливе використання українських підземних сховищ газу (для європейських компаній), але їх можна буде використовувати, тільки коли газ зможе вільно входити і виходити з України”, – додав він.

Нагадаємо, з листопада 2012 року, коли почалися реверсні поставки газу з Європи, в Україну було імпортовано 420 млн кубометрів газу. На цей рік заплановано імпорт у розмірі 1,3 млрд кубометрів газу.

Через Словаччину обсяги поставок можливі аж до 30 млрд кубометрів на рік, заявляли в “Укртрансгазі”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua