Конфлікт в Туреччині завершено? Ердоган після зустрічі з протестувальниками пообіцяв покарати поліцію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Конфлікт в Туреччині завершено? Ердоган після зустрічі з протестувальниками пообіцяв покарати поліцію

Світ
903
Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у ході зустрічі з маніфестантами пообіцяв покарати співробітників поліції, яких визнають винними у надмірному застосуванні сили. Про це, як повідомляє агентство «Анатолія», на прес-конференції за підсумками переговорів розповів представник правлячої Партії свободи і справедливості Хюсейн Челік (Hüseyin Çelik).
Крім того, глава уряду зобов’язався підкоритися рішенню суду щодо подальших планів по забудові стамбульського парку Гезі. Йдеться про постанову, яка повинен прийняти адміністративний суд Стамбула. 31 травня суд прийняв забезпечувальні заходи за позовом, призупинивши в парку всі будівельні роботи.
За словами Челіка, Ердоган висловив готовність піти з мітингувальниками на компроміс навіть у тому випадку, якщо суд все ж дозволить будівництво. Якщо позов опозиції буде відхилений, прем’єр-міністр пообіцяв організувати референдум. Раніше, як пише «Анатолія», Ердоган висловлював сумніви в об’єктивності рішення суду, наполягаючи, що початкові плани влади поміняти не можна.
Зустріч прем’єр-міністра з маніфестантами, що почалася в ніч на п’ятницю, протривала приблизно трьох години. З боку опозиції в ній взяли участь і представники найбільш активної групи «Солідарність Таксиму», з якими раніше Ердоган зустрічатися відмовлявся.
Маніфестанти висловили задоволення підсумками переговорів, вважаючи обіцянку влади підкоритися судовому рішенню своєю перемогою. У той же час учасники «Солідарності Таксиму» заявили, що рішення про можливе припинення акцій протесту будуть приймати не вони, а ті маніфестанти, що зібралися на площі Таксим.
Тим часом сумніви в законності проведення референдуму висловив голова Державної ради (вищого адміністративного суду) Хюсейн Каракуллукчу (Hüseyin Karakullukçu), пише «Анатолія». Йдеться про пропозицію, зроблену владою ще до зустрічі Ердогана з маніфестантами. За словами голови ради, якщо підсумки референдуму будуть суперечити судовій постанові, їх виконання стане неможливим.
Переговори прем’єр-міністра Туреччини з мітингувальниками були проведені після більше ніж двох тижнів акцій протесту в Стамбулі та інших містах країни. Приводом до їх проведення стали плани по знесенню прилеглого до стамбульської площі Таксим парку Гезі. Однак якщо спочатку маніфестанти вимагали скасування будівельного проекту, пізніше вони почали виступати за відставку Ердогана, якого звинуватили в надмірно агресивній ісламізації країни.
За час проведення акцій протесту їх учасники не раз вступали в бій з співробітниками поліції. У результаті, за даними Associated Press, загинули не менше п’яти осіб. Ердоган не раз звинувачував мітингувальників у порушенні закону. Напередодні зустрічі з маніфестантами прем’єр поставив їм ультиматум, зажадавши розійтися протягом доби. В іншому випадку він пригрозив, що «сили безпеки будуть діяти інакше», не уточнивши, що саме має на увазі.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас