Французи створили прозорі сонячні батареї здатні продовжити роботу гаджетів на 50% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Французи створили прозорі сонячні батареї здатні продовжити роботу гаджетів на 50%

Технології&Авто
511
Французька компанія SunPartner розробила прозорі панелі для фронтальної частини смартфонів або планшетів, які можуть збільшити час автономної роботи пристроїв на 20-50%.
Виріб SunPartner являє собою особливу панель, що володіє прозорістю, яка може накривати весь дисплей мобільного пристрою, розташовуючись під або над сенсорною поверхнею. Товщина панелі дорівнює 300 мкм, а прозорість досягає 95%.
Панелі SunPartner мають спеціальну структуру, яка забезпечує можливість сприйняття зображення і одночасну генерацію енергії. Смужки тонкоплівкових сонячних елементів чергуються в них з прозорим матеріалом. Поверх такого шару розташовується масив крихітних лінз: вони з одного боку служать для фокусування світлових променів на сонячних елементах, а з іншого – створюють візуальний ефект цілісності картинки.
Стверджується, що при звичайному використанні мобільного пристрою інтегрована панель SunPartner дозволяє збільшити час автономної роботи приблизно на 20%. Теоретично ж час “життя” гаджетів далеко від розетки може бути продовжений на 50%.
Розробники відзначають, що, перебуваючи на робочому місці або, скажімо, в ресторані, користувачі часто кладуть смартфон або планшет на стіл дисплеєм вгору. У цьому випадку вбудована сонячна панель виявиться до речі: акумулятор буде накопичувати екологічно чисту енергію.
SunPartner подала близько 30 патентних заявок на розробки, пов’язані зі своїм винаходом. Інтеграція панелей в мобільні пристрої призведе до їх подорожчання всього на пару доларів.
Зараз компанія веде переговори з провідними виробниками стільникових апаратів про комерціалізацію технології. Перші пристрої з панелями SunPartner можуть з’явитися на ринку в 2014 році.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас