Греція може знову приголомшити фінансовий світ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Греція може знову приголомшити фінансовий світ

Світ
1954
Грецька історія поки пішла зі списку центральних, але незабаром може повернутися на авансцену і списати ще частину боргу.
Прогноз по зростанню економіки в 0,6% в 2014 р. виглядає реалістичним, кажуть економісти, але це зростання дуже слабке, адже для зменшення рівня боргу країні в 2015-2021 рр.. треба продемонструвати мінімум 3%-й ріст ВВП.
Останні показники економічних настроїв, опубліковані в травні, підскочили до п’ятирічного максимуму, але залишаються значно нижче рівнів, які дозволили б припустити відновлення.
“Великий песимізм слабшає, але оптимізму поки не видно”, – говорить економіст Ангелос Тсаканікас, економіст IOBE – дослідного інституту, який якраз публікує дані з економічних настроям. “Нинішній рівень настроїв відповідає часам застою”, – говорить він.
Якщо подивитися очима обивателя, то дійсно на будівництвах Афін чутні давно забуті звуки молотків і дрилів, а населення спокійно несе гроші на депозити в банках, а не панічно вилучає їх, як це було зовсім недавно.
Весь цей процес виглядає цілком логічним, економіка рано чи пізно досягає свого дна, але це не означає, що відразу починається впевнене зростання, зовсім ні.
Існує ще одна проблема, на яку поки не сильно звертають уваги. Грецький борг на кінець року очікується на рівні більше 175% від ВВП, що значно більше 124%, яких країні необхідно домогтися до 2020 р.
Для досягнення поставленої кредиторами мети Афінам крім скорочення бюджетного дефіциту необхідно виручити кошти від приватизації державних підприємств. Але поки в цьому напрямку виникли певні складнощі. У понеділок Греція не отримала заявок на придбання своєї газової компанії DEPA, тепер питання її продажу до вересня викликає серйозні сумніви. У травні була продана 33%-а частка в компанії OPAP, покупцем став греко-чеський інвестиційний фонд, але ціна в 712 млн євро виявилася набагато нижче ринкової вартості. Всього ж грекам необхідно залучити 1,8 млрд євро, на це залишається всього три місяці.
До речі, днями МВФ визнав, що помилився в оцінках і рішеннях по Греції.
У 2012 р. приватні кредитори вже були змушені піти на реструктуризацію, але в грудні міністри фінансів ЄС заявили, що нові заходи все ще можуть бути необхідні. Але проблема ще й у тому, що борг Греції в основному складається з рятівних кредитів від міжнародних кредиторів, і більшу частину з них фінансує Німеччина, де у вересні пройдуть вибори. Очевидно, що на списання своїх кредитів до виборів німецька влада просто не піде. Так чи інакше, восени, цілком можливо, розіграється чергова серія серіалу під назвою “Порятунок Греції”.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас