Сланцевий газ не скоро стане масовим ресурсом - дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сланцевий газ не скоро стане масовим ресурсом - дослідження

Енергетика
473
Незважаючи на підвищення інтересу з боку найбільших нафтогазових дослідників, сланцевий газ залишатиметься в значній мірі регіональним ресурсом протягом наступних одного-трьох років з невизначеним глобальним впливом через великі технічні проблеми і високу собівартість розробки запасів, йдеться в звіті “Oil and Gas Reality Check “, опублікованому Deloitte Global Energy & Resources.
Дослідження зосереджено на початкових складнощах, з якими стикається нафтогазова галузь, включаючи сланцевий газ, ціни на зріджений природний газ, ресурсний націоналізм, розширення державних нафтових компаній та складності роботи на даному ринку.
Згідно зі звітом Deloitte, успіх сланцевого газу в країнах Північної Америки стимулював ескалацію інтересу до відтворення подібних результатів в інших країнах. Однак багатьом країнам доведеться ще пройти тривалий шлях, перш ніж вони зможуть отримувати нетрадиційне паливо в промислових масштабах. Проблема полягає в необхідності солідних інвестицій у розвиток інфраструктури, а також проведення розвідки. Одним з ризиків компанія називає можливу безперспективність розвідки, оскільки нафтогазовидобувні компанії в ході досліджень можуть прийти до висновку про нерентабельність видобутку сланцевого газу на родовищах. У дослідженні підкреслено, що технічні виклики і висока собівартість видобутку нетрадиційного палива насилу дозволять повторити успіх американської сланцевої революції в менш забезпечених країнах.
У числі плюсів Deloitte називає зниження внутрішньої ціни на природний газ у країнах-видобувачах, а також розширення експортних можливостей за наявності досить великих обсягів газу в цих країнах.
Тим часом, Аді Карєв, експерт компанії, вважає, що, незважаючи на значні зміни на ринку, зростання кількості ускладнень при видобутку, а також поточні виклики та нові можливості, які надає даний ресурс, існує необхідність повернення до промислових основ в нафтогазовому секторі. “Необхідно точно прорахувати всі параметри – пропозиції, попиту, макроекономічну складову, і врахувати нормативні, вартісні і конкурентні чинники поведінки ринку для того, щоб зрозуміти майбутній напрямок розвитку нафтогазового сектора”, – зазначив експерт.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас